Romča a Nebezpečné vztahy!

Před nějakou tou dobou jsem prvně viděla film „Yes, man“. Ten film mě naprosto uchvátil. Je o chlápkovi (hraje ho Jim Carry), který na všechny výzvy říká ANO! Prostě do všeho jde, hlava nehlava, bez přemýšlení. Pokud jste neviděli, tak doporučuji mrknout. Třeba vás to taky inspiruje jít ve vašem životě do výzev, které vám přichystá a říkat jim „yes“.

Inspirovaná tímto filmem jsem si asi tak dva roky nazpátek řekla, že výzvám, které mi život pošle, budu taky říkat ano. Prostě do toho půjdu. Bez zdlouhavého přemýšlení, protože to bych nikdy do ničeho nešla. Hlava by mi to vymluvila. Na to jí znám dost dobře :-)

No, ale pak jsem zjistila, že ne vždycky je to tak jednoduché.

Povím vám příběh, co se mi před nedávnem stal..

Před studiem Barrandov 16/2/2018. (O tom, že bych si zahrála v televizi se mi ani ve snu nezdálo.)

Kamarádka Janča měla na své zdi status, že shání na kompars do televize ženu okolo třicítky. Můj vnitřní hlas hned zvolal, že to je fajn příležitost, ať Janče napíšu s otázkou o co se jedná. Tak jsem hlas poslechla a Janče napsala. V ten moment jsem si říkala, že s tím už vlastně zkušenost mám. Tenkrát, na střední, jsem se mihla jako komparsistka v jednom díle seriálku „Místo nahoře“.

Nic jsem tam nepovídala. Jen seděla a byla viděna před kamerou na pár vteřin. Nic extra, ale zkušenost super :)

Jana mi sdělila, že se jedná o Nebezpečné vztahy a já se v první chvíli zděsila. Ale už jsem jí slíbila, že přijdu, a tak nebylo cesty zpět. Ono je to někdy lepší. Znáte to – být hozeni do vody a teprve tam se naučit plavat. Kolikrát se mi to v životě vyplatilo.

Výzva – překročení zóny komfortu

Prostě do toho pudu! Řekla jsem si. Byť se pak o slovo přihlásila hlava. Začala do mě valit spousty otázek.. „A co si o Tobě řeknou lidi?“ „Není to trochu moc?“ „Co když tomu uvěří, že to je pravda?“ „Jak se na mě bude tvářit paní na benzínce, která ten díl viděla a pozná mě?“

V podstatě jsem nejvíc řešila to, co na to okolí. Moje nezpracované téma. Od malička jsem to řešila. Víc dívala na druhé, než na sebe. A proto jsem se kolikrát ocitla na samém dně..

Kdybych dnes stále 100% řešila druhé, tak do žádné televize nepůjdu, protože by mě ten strach zcela pohltil. Dnes už se nedám. Jdu si za svými sny a poslouchám hlas srdce bez toho, aniž bych se nechala svazovat představami, které může mít okolí..

Život vám dá lekci, abyste si to konečně uvědomili, že život je hlavně o vás, ne o druhých.

A pokud nepochopíte, tak se lekce zopakuje. A bude se opakovat stále dokola. A já měla fakt dlouhý vedení. Dodnes to nemám úplně dořešené, jak vidíte :-)

Nebezpečné vztahy? Jak to tedy je?

Do té doby, než jsem měla jít na kompars jsem ten pořad neznala, páč doma nemám televizi.

Ne, protože bych na ni neměla peníze. Ale proto, abych si programovala do mysli to, co si přeji já a ne to, co mi programují druzí, abych si koupila. Co sledovala. Z čeho měla být vyděšená (zprávy) anebo sledovala životy druhých a nežila ten svůj. Tak to je důvod, proč už osm let nemám telku. 

Než jsem vůbec tušila, že si půjdu takhle zahrát do televize, tak jsem viděla jen jeden díl a to úplnou náhodou (přes Youtube).

Byl tam jeden známý. Vím, že jsem si myslela, že je to podle skutečnosti. Ale pořád mi tam nějak nesedělo, že má manželku a to je úplně jiná paní než ta v televizi. (smích)

Takže možná se vám díky přečtení tohoto článku rozplynou veškeré iluze o tom, že Nebezpečné vztahy jsou kompletně dle pravdy.

Příběhy jsou pravdivé, ale herci jsou prostě najatí.

Takže to byl tento díl, který jsem viděla jako první (to jsem ještě netušila, že tam půjdu za pár týdnů hrát taky :D

No, a pak jsem si pro sichr zkoukla ještě jeden díl (to bylo asi den před natáčením). Ten byl teda fakt hustej. A to mě začalo mrazit po těle.

Co jsem si to na sebe zas vymyslela? Běhalo mi hlavou :-)

Vyzkoušet se má všechno

Pak jsem však usoudila (i díky podpoře mého partnera), že je to prostě zkušenost a maximálně mě to posune v životě dál. Otevře to nějaké další dveře, které bych nemohla uvidět, kdybych do toho neskočila :-))

A tak jsem skočila! Bez toho, aniž bych uměla plavat. Protože do televize jsem v životě nemluvila. Ani na krátko. Prostě nula zkušeností.

Během natáčení jsem se seznámila se dvěma super ženami, které v díle hrají se mnou. Paní kolem šedesátky, co hraje mámu, a Štěpánku. Tréma byla obrovská. To vám povím.

Ale co jsem se v životě naučila je, že z čeho máš největší nervozitu, to je třeba udělat, protože Ti to něco dá.

Dostali jsme scénář, kdy však z 80% šlo o improvizaci. Divila jsem se sama sobě, že to ze sebe střílím tak, jako by to byl můj příběh. Ono to tedy mělo trochu společného s mým životem a to v tom bodě, kdy jsem od přírody živel, který své partnery věčně někam kope :) To asi jo.

Romi

 

Romča Sedláčková
Jmenuji se Romča a jsem spokojenou ženou. Během několika let jsem přešla od role oběti k tvoření vlastního sebe-vědomého života. Ukazuji druhým cesty ze svého života, jak i oni mohou v období "temna" znovuobjevit naději a víru ke štěští. Kdo je Romča? Svůj životní příběh sdílím tady >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů