Víš, jak víc poznáš sám, sama sebe? Znám odpověď!

Odpověď zní jednoduše – cestuj! Vydej se na cestu svého života.. Poznej sám sebe! 

Když jsem poprvé odcestovala do jiné země, otevřel se mi zcela nový pohled na můj život. Přirovnala bych to k pocitu jako když vylezete ze své ulity a začnete se na ni dívat z jiného úhlu pohledu, než když jste byli uvnitř. Váš život začnete vidět úplně jinak než doposud..

Úplně poprvé jsem se do zahraničí dostala asi v osmi letech, kdy mi doktor kvůli mým dýchacím cestám, doporučil odcestovat k moři.

A tak se mě ujala babička, se kterou jsme odjely autobusem, s dalšími cestujícími, do krásného Španělska. A zde se asi zrodila moje vášeň pro cestování! Byť v dětství si to tolik neužijete.. Myslím to tak, že člověk je pořád tak nějak „svázaný“, nemůže si plně dělat, co se mu zlíbí.. :)

Podruhé jsem do Španělska odjela také s babičkou, asi v mých dvanácti letech.. To už bylo o něco zábavnější, protože jsem si tam našla o několik let starší kamarádku a to už mě babička trošku z toho „řetězu“ přeci jen pustila.

Kam tím směřuji? 

Má další cesta do zahraničí byla paradoxně zase do této exotické destinace – Španělsko. Vydala jsem se s mým dobrým kamarádem Otíkem. Letěli jsme do Callely. To bylo asi v mých 23letech. Naše první procházka byla směrem na pláž a já nevěřila vlastním očím, že tu znovu jsem. Na místě, které tolik miluji. Písek, moře, pohodička. 

Abych vám to ujasnila, jsem spíše letní typ. Zimu tak nějak přečkávám. S blížícím se jarem ožívá moje lví radost a síla.

Další moje navštívená destinace bylo Řecko (Kréta) s mým přítelem Mírou. A zde to začlo. Najednou jsem zahodila veškeré povinnosti z hlavy a užívala si tu bezstarostnost. Ten pocit naprosté svobody! Do Čech jsem se vracela s takovou energií, jak začnu dělat to a ono. Měla spoustu plánů.. A po čase to tak nějak zase vyprchalo..

Ostatně stále víc si uvědomuji, že mé cesty do zahraničí i mimo něj, na mě mají obrovský pozitivní vliv.

Výlety v Česku mě také hodně obohacují. Stačí změnit prostor ve kterém usínám a začnou se dít divy! Jako by mě očarovala nějaká jiná „vyšší“ síla, která mě „donutí“ myslet jinak. :-)

Loňský rok začal také slibně! V červenci jsem navštívila, mou dlouho vysněnou destinaci, Mallorku!

Tady se zastavím, protože někdo to může brát jako samozřejmost. Jasně, tak si vyjedu do zahraničí. Ale pro mě to byla dlouhá cesta, kterou jsem se musela naučit ujít. Protože mě začaly napadat myšlenky „měla bys šetřit“, „to si přeci nemůžeš dovolit“. Protože Mallorka je o něco dražší „luxus“ než jiné destinace. Ale já tam prostě chtěla!

Mallorca

Měla jsem na své nástěnce snů vylepené obrázky palem na Mallorce a nenechala se od mého snu odradit,

byť mě moje mysl šálila různými způsoby, abych to vzdala. Že se to stejně nesplní.. Nedala jsem se! A tak jsme vyrazili a dodnes budu vzpomínat, jak krásné to tam bylo.

Protože okamžiky, co zažijete – to je to, co vám nikdo nevezme. Naučila jsem se v životě jedno.

Víc než kupovat si různé věci, na které se mi pak práší, radši si koupím zážitek! Ten mi nikdo ze srdce neukradne.. Máte to také tak?

Člověk by si měl dopřát to, po čem jeho srdce touží. 

A když máte vaše sny na očích, tak jako jsem měla já svou vysněnou Mallorku a Paříž, tak se zkrátka najdou cesty, jak se to splní!

Do Paříže jsem odcestovala na přelomu roku 2014 a 2015 na Silvestra (4 dny). A byl to dalších z mých splněných snů! Víte, lidé si většinou myslí, že je to moc nákladné takhle odcestovat. Ale spočítejte si, kolik peněz vyhodíte za věci, které nepotřebujete.. Proto jsem svoje myšlenky přehodnotila a začala klást důraz na věci, které miluji.

Paris col.

Protože když děláte, co milujete, pak se váš život zkvalitní a motivuje vás to do dalšího cestování.

Protože dalším a dalším objevováním nových míst objevujete především sami sebe. Dopřejte si to po čem toužíte, mějte se rádi! Zažijte to na vlastní kůži, je to nepopsatelný prožitek! Obavy a strachy ponechte stranou.

To, že tady s vámi sdílím místa, kde jsem všude byla není z důvodu, abych se vychloubala, ale čistě jen proto, abyste si i vy ukrojili své štěstí ve svém životě! Máte na to! Můžete to mít!

Proč jiní ano a vy ne? To je pouhá modelová představa vaší mysli.

Možná vám rodiče říkali „nevyhazuj peníze za blbosti“ a vy si pak myslíte, že cestování je ztráta času nebo k ničemu. V tomto případě je třeba mysl „přeprogramovat“ na režim, vždyť já můžu! Život je přeci tak krátký.

A tak jsem díky tomu zažila s přítelem překrásný víkend v Brně, na ranči, kde jsem poprvé jela na koni, úplně sama. Byť jsem měla ze začátku obavy, zvládla jsem to! Překonala jsem svůj strach! A stalo se to dalším z krásných okamžiků mého života na který budu dlouho vzpomínat.

Romi

A těch prima víkendů bylo spousty, včetně minulého víkendu, který jsem strávila relaxací na honosném zámku Berchtold. Dopřála jsem si masáž, vířivku, procházku v lese.

Jsem nadšená ze života, který můžeme žít. Dnes nejsou žádné hranice. A pokud si toto uvědomíme ve své mysli,

začneme žít kouzelný život plný překvapení. Bez očekávání, beze strachu, bez stresu – v klidu. Činností, která je naší vášní. A nabíjí nás pro další dny!

Protože z čeho se má člověk radovat, když jezdí do práce z práce, a víkendy tráví doma??

I „obyčejná procházka“ může z našeho dne vytvořit spousty krásných zážitků, kdy pozorujeme ptáčky, oblohu, slunce, stromy.. Ráda bych vás inspirovala k přečtení mého článku „K čemu je dobrá ranní procházka?“, kde popisuji, že i procházka vás může přimět k zodpovězení vašich otázek, na které jste ještě dnes neznali odpověď, zítra je můžete znát..

Vypněte, buďte sami se sebou, v přírodě – a přijde vám ta nejkrásnější zpětná vazba, totiž z vás samotných. To jedině vy znáte odpovědi na své otázky.. Uvnitř svého srdce.

A pokud toužíte po radikální změně ve vašem životě, je možné, že když odcestujete, začnou se vám otevírat nové brány vašeho bohatého života. Jako se to stalo třeba Stáně Mrázkové, která je mým velkým vzorem, protože podniká z pláže. Odcestovala do Španělska, kde se jí od základů změnil celý život. Přijela do Čech a dala se do akce! A dnes žije a podniká na pláži.

Jedině my jsme tvůrci života. To, jaký náš život bude, můžeme ovlivnit jen my sami.

Doufám, že Ti tento článek pomohl a inspiroval k nastartování Tvých (třeba už zapomenutých) snů. Protože každý si je zaslouží splnit, i Ty!

Pokud s mými řádky rezonuješ, lajkuj stránku na Facebooku a přidej se k naší komunitě – tvůrců svého života.

Těším se, až Tě poznám, Romi :-)

MOTIVACE

PS: Děkuji Katrin Linhard za úpravu fotek.

Vážím si každého z vás, protože každý jsme diamant a máme talenty pro něco jiného. Proto se můžeme tak prímově vzájemné doplňovat a tvořit úžasný celek!

O autorce: 

Jmenuji se Romča Sedláčková a pomáhám lidem měnit jejich myšlení, díky čemuž pak přesednout ze svého Favorita do Ferrari. :)

Pod pojmem „Ferrari“ si můžete představit cokoliv. Šťastné partnerství, mít více peněz, spokojenou rodinu, být oblíbený mezi ostatními..

Díky tomu, že jsem dřív žila vystresovaný a nenaplněný život, dnes vím, co jsem musela změnit a nyní si mohu užívat každého dne naplno a užívat si lásky, která je kolem nás. Mým poselstvím je předat toto uvědomění dál do světa lidem, kteří si přejí šťastné partnerství, skvělou práci a hojnost financí! Zkrátka cokoliv si doplníš sem ………………… To, proč to teď nemáš je jen ve Tvé mysli!

Letos v dubnu jsem napsala 1. e-book „10 tipů, jak najít vysněného partnera“. 

cropped-cropped-detail1.jpg


1Pingbacks & Trackbacks on Víš, jak víc poznáš sám, sama sebe? Znám odpověď!

  1. […] Pokud stojíte před regálem a chcete si pořídit další nové tričko, tento měsíc už v pořadí třetí. Položte si otázku, opravdu ho potřebuji? Není to jentak, že mám nutkání peníze ZA NĚCO utratit? Není to tak trochu závislost? Vždy, když si toto uvědomíme, zjistíme, že bychom se na to měli vykašlat.. Přeci není to tak dlouho, co jsme ze skříně vyhazovali oblečení, které už nenosíme nebo jsme na sobě neměli ani jednou. Ano, dali jsme ho na dobré účely, lidem, kteří oblečení nemají. Tento šlechetný dar je úžasné gesto. Ale! My dali peníze za něco, co jsme vlastně nevyužili. A takto si to doplňte u všeho, za co utrácíte. V domě/bytě se vám válí nevyužité rádoby „domácí pomocníci“, na které se jen práší? Možná toto je odpověď na úvahu, zda by nebylo lepší si příště před tím regálem dát závazek, že si peníze necháte, a třeba si v létě užijete mnohem kvalitnější dovolenou než loni. Místo toho, abyste si pořídili další VĚC, která má jen ukojit nějaké vaše „potěšení“. Za ušetřené peníze můžete strávit dovolenou místo v českém Lipně, někde u moře, po čemž dlouho toužíte. Avšak strach vám to nějak nedovoloval. Je to přeci velká částka peněz.. Nemyslete si, měla jsem stejné úvahy. V tomto mi pomohl bývalý přítel. Řekl mi, peníze budou. A měl pravdu! Byly a bylo jich pak ještě mnohem více. A já mám zážitek na který do smrti nezapomenu, protože jsem byla na milované Mallorce. […]

Leave a Reply

Přejít k navigační liště