Viděli jste film „Pošli to dál“?

n668c25b748f2a51c1c9c3c818ce

Podle mého by se výše zmiňovaný film měl ordinovat od „narození“. :-)) Proto jsem se rozhodla sednout si k sepsání krátké recenze pro vás. 

Film vypráví příběh o malém chlapci a jeho matce, která je silná alkoholička, propadla závislosti po odchodu svého muže, který byl taky takový „zvrhlík“. Chlapec si ve škole zamiluje svého učitele na občanskou výchovu, který jim jednoho dne zadá úkol, který zní takto. Vymyslete plán, jak byste změnili svět k lepšímu. Děti se hned chopí zadání. Chlapec, který ve filmu vystupuje v hlavní roli, žijící jen se svou matkou, přijde s myšlenkou, co kdyby jeden pomohl třem lidem v životě, kteří to nejvíc potřebují a ten, kterému pomůže, na oplátku podá pomocnou ruku také dalším třem lidem. Tento nápad se začne rychle šířit mezi lidmi. Mezitím chlapec seznamuje svého učitele se svou matkou, vzájemně k sobě začnou chovat silné sympatie. Matka chlapce se dostává ze své alkoholické závislosti, léčí ji vztah k novému příteli..

Příběh se zdá být idylický, když v tom…

Na pokračování si počkejte sami. Doporučuji se na něj podívat, jelikož..

Film v sobě ukrývá velké duchovní tajemství. Jelikož každá žijící bytost na této Zemi se alespoň jednou za život (ne-li víckrát) ve svízelné životní situaci. I vy, souhlasíte? A je fajn, když je tu někdo, kdo nám v tu pravou chvíli, přijde na pomoc.

Určitě si vzpomenete na to, když vám někdo pomohl. Je to tak? 

A jaký to byl pocit? No parádní. Jistě mi dáte za pravdu. A proto je potřeba, aby tato vlastnost – pomáhat druhým, nevymizela. A pocit vděčnosti.

Ve filmu je to krásně vidět. Jeden pomůže a ten zas jinému člověku. Dnes žijeme v době, kdy kolem sebe chodíme. Skoro nevíme s kým žijeme pod jednou střechou. Skoro se nezajímáme o druhé. Pojďme to změnit. Dejme si předsevzetí, že každý den uděláme minimálně jeden dobrý skutek, jdete do toho se mnou? :-)

S láskou, Romča

http://www.mistrovstvizivota.cz/?a_box=3yh3sv2t

http://www.csfd.cz/film/5719-posli-to-dal/


2 Comments on Viděli jste film „Pošli to dál“?

 1. Květoslav Opavský
  Prosinec 3, 2013 at 7:32 pm (4 roky ago)

  Film „Pošli to dál“ jsem viděl. Je to přesně tak, jak jsi napsala Romčo. Myšlenka pomáhat lidem a poslat to dál, je inspirativní. Proto jsem si dal úryvek z tohoto filmu na své webové stránky a v podstatě všemi internetovým projekty, kterými se zabývám, chci bezúplatně pomáhat lidem. Většina Projektů, lidi, kteří se zapojí, nic nestojí, věnují tomu jen svůj čas a vydělají si nějakou tu kourunu. A já se jim snažím poradit jak, pokud o tu radu stojí. Nikoho do ničeho nenutím.

  Odpovědět
  • Romculka
   Prosinec 4, 2013 at 5:22 pm (4 roky ago)

   To je pěkné pane Květoslave, že pomáháte lidem. Pokud to děláte s láskou, je vám opětován velký hlas vděčnosti je to tak? Přeji vám mhoho úspěchů ve vašich krocích životem. Nedá mi to a musím se zeptat, kde jste narazil na můj příspěvek? Pěkný podvečer, Romi

   Odpovědět

Leave a Reply

Přejít k navigační liště