V čem Ti může pomoci Regresivní terapie?

Jak jsem se dostala k Regresi a co to vlastně je a obnáší?

silhouette-891691_1920

Obrázek stažen z http://www.pixabay.com

Rozhodla jsem se s Tebou sdílet své pocity a zkušenosti s Regresivní terapií a jak jsem se k ní vlastně dostala. Pojď se začíst do mého životního příběhu a zjistit v čem by zrovna Tobě mohla Regrese pomoci. Protože, když je student připraven, učitel se objeví. Stejně tak to platí tehdy, když člověk hledá uzdravení v jakémkoliv životním stádiu, cesta se najde. Je to o psychice. Člověk musí chtít.

Chceš se opravdu zbavit své nemoci? Můžeš.

Protože pokud máš jakoukoliv potíž, která Ti blokuje radostné prožívání života, bylo by dobré zapracovat na odstranění toho, co Ti onu „bolest“ způsobuje. Může jít o nějaký fyzický problém, který máš na těle, ale i psychický.

Fyzicky – můžeš mít časté migrény, bolesti v noze, ruce, hlavě, které už trvají hodně dlouho. Psychicky – panické strachy všeho druhu (z výšek, z vody, z hadů, pavouků) nebo pocity úzkosti… Je toho hodně, co může regrese vyléčit. Ale zas opakuji, je třeba upřímně chtít.

Internet Ti pomůže život usnadnit, ale i zkomplikovat

A teď ke mně a mému příběhu, který s Tebou ráda posdílím. Velmi mě totiž naplňuje sdílet s Tebou rady a tipy, co mě samotné v životě pomohly, posunuly dál. Každý jsme na určité životní cestě a vždy se můžeme navzájem inspirovat, předávat zkušenosti, zkracovat onu cestu „pokus-omyl“. Co mě velmi těší.

A co mi také velmi pomáhá, že když mám jakýsi problém, tak v dnešní době internetu, vznesu otázku mého problému a vždy se najde dobrá duše, která mi pomůže, poradí.. Díky za to! Jen, vše má dvě strany mince, proto je třeba zacházet s internetem ve svůj prospěch, nikoliv naopak, aby byl člověk internetovou dobou ovládán. Stejně je to s ohněm, také má dvě strany mince, pomůže Ti opéct si buřta, ale naopak Tě může i hluboce popálit. Vždy je to o tom, jak s ním zacházíš. Stejné je to s internetem.

Ale zpátky k názvu článku. Jak ti může Regrese pomoci ve Tvém životě?

Zde je můj příběh..

Začalo to úplně nevinně.

Kamarádka, která ví, že jsem si nejednou ve svém životě nechala vyložit karty, mi doporučila vědmu, která nepoužívá při výkladu naopak žádné karty, jen svou intuici. Byla s ní hodně spokojená, proto mi na ní dala kontakt, protože mě moc zaujalo, co mi o ní vyprávěla. Vlastně spíše mi začala vyprávět, co se jí všechno poté začalo dít v životě. V čem kamarádce pomohla.

Zaujalo mě to! Vždy když jsem se v minulosti vydala ke kartářce, tak jsem si šla pouze pro potvrzení svých pocitů. Ne proto, aby mi nalajnovala budoucnost a podle toho se pak zařídím. To ne.

maple-815268_1920

http://www.pixabay.com

A tak, ne jinak tomu bylo při návštěvě této vědmy, která mi byla doporučena. Vědma mi však hnedka ze začátku sezení vyrazila dech! (nevěděla o mně vůbec nic) A sdělila mi, že můj bývalý přítel má syna a že je to kluk, seděla jsem jak opařená. Jak to může vědět? Ale to jsou věci mezi nebem a zemí..

Prakticky vše, co mi na prvním sezení předpověděla se mi vyplnilo a také potvrdilo. I přesto, že mi vědma tenkrát říkala, že se k bývalému příteli už nevrátím. Ikdyž já se v té době ještě smála v duchu, že to tak nebude, že se k sobě vrátíme. Nevrátili jsme se, ikdyž jsem si to dlouhou dobu myslela.. Ale to není to hlavní, co Ti tu chci vyprávět. To je jen útržek z toho, co jsem zažila s onou vědmou, která mi následně otevřela další obzory.

Protože později jsem se dozvěděla, že se paní zabývá také Kineziologií, což je věda, která odblokovává staré a nefunkční programy, které má člověk nastavené a v současnosti mu znemožňují prožívání života na 100% v radosti a pohodě.

Co je to Kineziologie jsem v té době neměla ani páru. K tomu mi dala bližší informace také má kamarádka a následně ona vědma. Ale vnitřně jsem cítila, že si chci nechat pomoci skrze tuto metodu.

Avšak při popisu toho, co to Kineziologie vlastně je, co dokáže jsem intuitivně cítila, že by mi mohla pomoci v mnoha oblastech a taky, že ano! Proto jsem této pomoci využila. Pro představu, Kineziologie je něco podobného jako Regrese, avšak Regrese má, dle slov odborníků, rychlejší účinky.

No ale, abyste si udělali jasnější obrázek, dovyprávím můj příběh. :-)

A tak jsem se vydala na první sezení „kinezky“, kde jsme s vědmou narazily na první „problém“ v mém životě, kterého jsem si byla vědoma, ale spíše na podvědomé úrovni, nikoliv na vědomé.

Představte si, že podvědomí obsahuje asi 3/4 nás samotných. A pouhou 1/4 událostí si uvědomujeme/pamatujeme.

Avšak podvědomí má velkou moc, ikdyž si to nepamatujeme, stejně nám to pořád zasahuje do našeho života. Všechno, co máme na podvědomé úrovni v sobě uloženo (to staré, nefunkční) nám může způsobovat trápení v životě.

Na prvním sezení jsme totiž zjistily, že…

1. životní „problém“ jsem měla totiž v tom, že jsem měla od svého narození pocit, že celou tíhu světa nesu na svých bedrech a že se snažím o to a záleží mi na tom, aby ostatní byli v pohodě. Zkrátka, že se dívám více na ostatní a jejich blaho, než-li na sebe.

Ano, věděla jsem, že to tak je, ale už jsem si to neuvědomovala (v tom tkví síla podvědomí). Pokud Tě toto téma ohledně podvědomí více zajímá (a jak to vlastně funguje), doporučuji skvělou knihu od spisovatele Murphyho „Moc podvědomí“.

2909_12852_moc_podvedomi

Zdroj obrázku: http://www.bux.cz

A proč? Proč jsem měla ten pocit, že veškerou zodpovědnost za všechno a všechny beru na sebe?

Protože, když jsem byla ještě v břichu matky, tak mé mamce bylo tenkrát asi devatenáct a moc zodpovědná nebyla. Kdo by taky v devatenácti byl, že? A tak jsem převzala tuto roli, být zodpovědná, já.

A cítila jsem to tak celý život. Cítila jsem se tak, jako bych byla zodpovědnější než-li moje mamka. Neskutečně mě to svazovalo a trápilo. Ono není moc fajn si ukrojit velkou část dětství tím, že se chováš jako rodič. Dáváš pozor na mladšího bratra, máš víc povinnosti než jako bys dítě měl/a. Když jdeš ze školy, musíš vyvenčit psa, potom nakoupit, starat se o bratra.

Více mi záleželo na štěstí druhých než na mém. Sama o sebe jsem se nedokázala postarat, v tom směru, abych se dívala v první řadě na sebe a až pak na druhé.

V tomto ohledu mi neskutečně moc pomohla ona „kinezka“ a také kurz Sebelásky a učebnice Sebelásky, který jsem absolvovala. Ano, byla to investice, ale pomohlo mi to k tomu mít se ráda, a tím pádem se víc dívat na svoje blaho.

Paradoxně se pak od toho odvíjí blaho ostatních. Sebeláska totiž umí jednu zázračnou věc, a to, že když Ti začne záležet na sobě samotné/samotném, tak se Tvůj život začne měnit k Tvému prospěchu. A tak se i mně život začal proměňovat před očima – k lepšímu. Změnila jsem priority. Samu sebe.

Protože, když si sama/sám nedokážeš dát lásku, tak jak jí můžeš dát ostatním?

Nejdřív pečuj o sebe a pak z tebe bude láska tryskat na všechny strany.

Mám to ozkoušené, takže doporučuji. Změnilo mi to celý život. I ve vztahu k mužům jsem změnila úhel pohledu. Do té doby jsem to byla já, kdo se „obětoval“, kdo se snažil až moc. Stíhala jsem muže hlava nehlava, byla iniciativní. Zapomněla jsem, že jako žena bych měla být dobývána, nikoliv dobývat. 

A teď? Chlapi běhají za mnou :-) A tak to má být. Muž rád dobývá. Už v pravěku právě muž lovil a žena ho nechávala lovit. To jen my ženy jsme to celé převrátily svou přehnanou iniciativou a pak se dívíme. Na tohle téma a témata vztahů píše skvělé knihy John Gray. Mars a Venuše, doporučuji!

Následovalo druhé sezení. Můj 2. „problém“ byl na světě záhy. Totiž, přišly jsme na to, že si nevěřím vůči mužům. Ano, trefa do černého! Možná to máš taky tak. Jdeš okolo hloučku chlapů a radši sklopíš zrak a děláš neviditelnou :-)) Ano, tak jsem to měla. Teď už to je mnohem lepší. Cítím se mnohem sebevědomější.

Nalezla jsem totiž svou hodnotu za kterou jsem vděčná. A to právě díky kurzům a práci na sobě. 

12193814_10205274280918289_5128677579332489815_n

Výše foto z kurzu Magická síla sexuality Richarda a Denisy, na kterém jsem byla 31.10.2015. Schválně, zda mě najdeš :))

Po absolvování těchto sezení „kinezky“ a kurzům sebe-lásky jsem si dnes mnohem jistější v tom, že když se má něco změnit, tak se to prostě změní. A když chceš, tak to prostě jde. Záleží na Tobě. Nelze se vyléčit, když to chce někdo jiný, musíš to chtít právě Ty! Jinak jsou proti tomu všechny síly světa krátké.

Já jsem věděla, že potřebuji pomoc, a tak se mi pomoc dostala. Vše je to o nás a o tom, zda si uvědomíme, že pokud chceme, aby se změnily okolnosti, život kolem nás, je potřeba, abychom se my sami změnili. Svalovat vinu na ostatní je tak snadné, to dělají slaboši. Ale já věřím, že ty do této kategorie slabochů nepatříš. To bys ani nečetl/a tento článek :-)

„Náhodná“ setkání v našich životech, nejsou náhodná – mělo to tak být.

Ale abych to dopověděla, resp. dopsala. Poté, několik měsíců, jsem zahlédla na internetu, že v Berouně (bydlím kousek od Berouna) jistá paní dělá masáže. Dlouho jsem masáž neměla, řekla jsem si, že tedy vyrazím, a tak jsem se objednala. Těšila jsem se, až si dopřeji chvíli relaxu a péče. To jsem však netušila, co bude následovat.

První masáž byla celého těla, odcházela jsem jak v tranzu. Paní mě masírovala tak nějak spíše na duchu, než-li fyzicky. Prostě mi to hodně pomohlo uvnitř mě samotné. Během masáže jsme povídaly, poznaly se. A paní mi říkala, že cítí jakobysme spolu měly do budoucna spolupracovat. A já stále netušila, co tím myslí.

To jsem se dozvěděla až pak, když jsem se objednala na druhou masáž, tentokrát masáž nohou. Zas jsme povídaly, když v tom mi Vendy, tak se jmenuje má masérka, říkala, že další měsíc jede na kurz Regrese. Ptala jsem se jí, oč se jedná. Ona mi vysvětlovala, že se jedná o metodu, co odstraňuje nefunkční vzorce v bytosti člověka, které už jsou spíše na obtíž a nahradí se novými, pozitivními nastaveními.

Ihned mě to zaujalo. Velmi mi to totiž připomnělo moji „kinezku“, co mi dost ulehčila v životě.

A tak slovo dalo slovo a já jela na svůj první kurz Regresivní terapie.

A proč jsem se tak rozhodla? Tak za prvé jsem to intuitivně cítila, že mám tento kurz absolvovat. A za druhé hlavně proto, že mě samotné to pomohlo. Žiji lepším životem, mnohé se mi vysvětlilo, jsem více v pohodě a ráda bych s tím pomohla i druhým. Takže to nebylo moc těžké rozhodování. :)

Na kurzu jsme začali teorií a následně také praxí, takže jsme si vzájemně s dalšími účastnicemi dělaly regresivní sezení.

Jak regrese probíhá?

  • nejprve jste uvedeni do tzv. hladiny alfa, to je stav, kdy se „vypíná“ vaše vědomí a „zapíná“ se podvědomí (to, co si už na vědomé úrovni nepamatujeme)
  • poté se postupně čistí události, které na nevědomé úrovni vyplavou na povrch (je to jakobyste od kořene onu špatnou událost, kterou jste v minulosti zažili, mazali)
  • první sezení probíhá cca 1,5 hodiny – déle se nedoporučuje, je to náročné na psychiku (jak klienta, tak terapeuta, který vás celým procesem provádí)
  • když je jeden časový úsek tzv. „vymazán“, navracíte se zpátky do přítomnosti (v celé terapii si všechno pamatujete, vše vnímáte, akorát hovoří vaše podvědomí)

Na kolik sezení regrese vyjde?

To záleží na člověku, někomu stačí 1 – 2 sezení. Jinému vícero. Je to individuální. Hodně záleží také na tom, jak je člověk otevřen se léčit. A také záleží na tom, jak hluboko je problém ukotven. Aby byl celkový problém „smazán“, doporučuje se sezení provést až do samého konce, kdy je potíž zcela odstraněna. To vám řekne terapeut.

A co když si nebudu nic, na co se mě terapeut ptá, vybavovat?

Neboj se. Pokud chceš opravdu problém řešit, vybaví se Ti to. Když jsme měli na kurzu cvičení, kdy byla regrese dělána mně, tak jsme řešily s Vendy můj problém s omezováním, nemám totiž ráda, když mě někdo určuje, co a jak mám dělat.

Následně jsme díky regresi zjistily proč. Je tu ještě jedna zásadní věc, kterou jsem Ti nenapsala. Ty se můžeš i díky regresi dostat do minulého života. Člověk, jakým jsi dnes, ve své duši má mnoho životů. Duše toho zažila tolik.

Do té doby, než jsem to sama zažila na vlastní kůži, jsem na minulé životy moc nevěřila. Věděla jsem o nich, ale nepřikládala jsem tomu velkou váhu. Ale když se mi v regresi zjevilo to, že jsem jako princezna byla vězněná ve vysoké věži, smích mě přešel. Nejprve jsem nemohla uvěřit tomu, co se mi v té hladině alfa zobrazilo.. Ale Vendy mě vedla, tak jsem vyprávěla.. První, co mě napadalo.

Můj příběh na téma – omezování

Jsem tu ve věži, kde mě někdo zamkl. Asi za trest. Ale necítím ohrožení na životě. Kolem jsou malá okna se mřížema, když se podívám z okna, vidím ohromnou výšku a kolem věže hustou mlhu, až mě to štve, že se nemůžu rozhlédnout do krajiny. Poté mě někdo z věže pouští ven, jdu po úzkých schodech a dole potkám krále (zřejmě svého otce), co se na mě hněvá a říká mi, aby se to už neopakovalo, co jsem provedla. Mně je do smíchu.. Další situace, kterou si vybavím, že s tím králem (otcem) jedeme v kočáře kamsi. Dojedeme do nějakého dalšího zámku, kde na nás čeká jakýsi muž. Později se dovídám, že je to můj budoucí manžel. Když dojde na další událost, vidím že jsem s ním v kostele a beru si ho za manžela, protože tenkrát to tak bylo, že vám prostě řekli, koho si vezmete a basta. Žádná svoboda. V tu chvíli mi ukápla slza. Byla jsem zklamaná z toho, že mi cizí člověk určil můj budoucí život. Pak vidím, že s daným mužem žiji, ale moc času spolu netrávíme. Mám s ním dvě děti. Můj život je takový holý, bez sebemenší známky živosti. Pak umírám. Sama v posteli. Je mi líto, že tam se mnou nikdo není..

neuschwanstein-987916_1280

Obrázek stažen z http://www.pixabay.com

Jaký dopad má tento můj minulý život na současnosti a to, jak žiji dneska?

– strach z výšek, který se mi objevil asi po 20. roce života (v té věži, kdy jsem princeznou mi je něco kolem 16ti až dvaceti)

– nemám ráda, když mi někdo organizuje život, jakmile to vycítím, že za mě někdo rozhoduje, tak prchám

– momentálně žiji sama.. (tam jsem byla taky sama..)

Takže se mi poodhalilo mnohé díky této regresi. A po regresi – jaké jsem měla pocity? Cítím se mnohem lépe, jako kdyby se mi ulevilo. Už mě tolik nestresuje to, že mi někdo dá radu, řekne, co mám udělat. Více vyhledávám kontakt s lidmi.

Od té doby jsem dělala regresi vícero lidem. Jejich příběhy budu sdílet v dalších článcích, takže se máte na co těšit. A v neposlední řadě se chci pochlubit svým Certifikátem regrese, který jsem obdržela dneska :-) Oficiální potvrzení, že mohu Regresi aplikovat a skrze ní pomáhat druhým, tak se chci pochlubit, tady je.

12191557_888922784519346_6544376250146566359_n

O autorce: 

Jmenuji se Romča Sedláčková a pomáhám lidem měnit jejich myšlení, díky čemuž pak přesednout ze svého Favorita do Ferrari. :)

Pod pojmem „Ferrari“ si můžete představit cokoliv. Šťastné partnerství, mít více peněz, spokojenou rodinu, být oblíbený mezi ostatními..

Díky tomu, že jsem dřív žila vystresovaný a nenaplněný život, dnes vím, co jsem musela změnit a nyní si mohu užívat každého dne naplno a radovat se z lásky, která je kolem nás. Mým poselstvím je předat toto uvědomění dál do světa lidem, kteří si přejí šťastné partnerství, skvělou práci a hojnost financí! Zkrátka cokoliv si doplníš sem ………………… To, proč to teď nemáš je jen ve Tvé mysli!

Letos v dubnu jsem napsala 1. e-book „10 tipů, jak si najít vysněného partnera“

cropped-cropped-detail1.jpg

 

 

 

 

 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště