Ty jsi nejdůležitější (ne Tvůj partner..)

UPOUTÁVKU K ČLÁNKU SI PŘEHRAJEŠ TADY.

Pro mnohé to možná bude znít tvrdě. Možná až neuvěřitelně, ale je to tak. Až teprve, když najdeš stav, kdy jsi šťastná (šťastný) sama se sebou tady a teď, tak můžeš do svého života přitáhnout člověka, který je vhodný pro Tebe. A společně můžete štěstí umocnit. To, jaký/jaká jsi Ty odráží jen to, jaké partnery si nacházíš.

Slabé ženy hajzly..

Silné ženy prince..

A teď se podíváme na to, jak udělat, abys byla silná? A přestávala potkávat muže, co Tě jen využívají a jde jim jen o své blaho a ne o Tvoje? Čti dál…

love-1179726_640

Většinou máme náročné požadavky na partnera. Víme, jaký by měl být. Ale můžeme poskytnout my druhému to, co si od něj přejeme? To je důležitá otázka, která stojí za úvahu. Leckdy totiž chceme od partnera tolik a sami tím nedisponujeme..

Změň sebe a změníš i to, jaký druh muže/ženy si přitáhneš do života. V partnerských vztazích to platí dvojnásob. Lidi, události kolem nás jen zrcadlí to, co je uvnitř nás samotných. Sama na sobě jsem si nemohla nevšimnout, že jakmile jsem změnila přístup sama k sobě, začala se sama se sebou cítit dobře a v klidu, začali se mi v životě objevovat muži, kteří jsou v klidu, vyrovnaní.

Do té doby, kdy jsem byla ve stresu a žila ve shonu, tak se v mém životě objevovali právě ti, kteří nechtěli trvalý vztah.. Spíše jen takové rychlé vzplanutí a uvadnutí. Naše vnitřní rozpoložení hluboce ovlivňuje svět, který vidíme kolem sebe. Čím víc se máme rádi, tím víc lásky vyzařujeme ven a tím víc se nám ji vrací.

Stejně tak to platí v partnerství. Čím víc otevřeme naše srdce partnerovi, tím žijeme v kvalitnějším vztahu. Když se bojíme srdce otevřít a otevřeme jen půlku, dostaneme půlku.. To je zákon rovnováhy. Máš strach, když se otevřeš celá, že kdyby Tě partner zklamal, odešel od Tebe, tak o to víc to bude bolet? Možná ano, tomu se nikdy nevyhneme. Konce vždycky bolí, ale Ty můžeš žít s čistým štítem, že jsi do toho dala maximum.

Jen je potřeba být na pozoru a nezaprodat sám sebe druhému. Sama jsem v životě měla vždy na prvním místě partnera, ne sebe. Snažila jsem se druhému snést modré z nebe, na sebe jsem kašlala. Možná to bylo kvůli tomu, že jsem neměla otce. Celé roky jsem měla spíše vztahy s muži, kteří mi byli takovými „otci“.

Vzhlížela jsem k nim a pak jsme si nebyli rovni. Ne nadarmo jsem v mém minulém vztahu viděla v roli mého partnera spíše matku, která se mi snaží diktovat to, jak bych měla žít. Připadala jsem si jako jeho dítě, nikoliv jako partnerka. Moc mě to štvalo. Dnes vím proč. Nepracovala jsem na sobě, uvnitř jsem pořád byla tím dítětem, nikoliv ženou. Když jsem toto téma zpracovala, konečně jsem mohla mít partnera, který mi byl rovnocenným. Nikdo nikoho nepřevyšoval.

Ano, zní to strašidelně, ale ve většině případů to bylo tak, jak píšu výše. Ve svých bývalých partnerech jsem hledala oporu, lásku, kterou mi otec nedal. Protože jsme s nim nežili od mých dvou let. Mamka se zase spíš mazlila s bráchou.. Prostě to tak bylo. Neměla jsem moc lásky od nejbližších autorit.. Chybělo mi to, a proto jsem se snažila to nalézat ve svých partnerech, a pak se na ně fixovala, začala být závislá. Závislá na jejich lásce.

Hledala v nich otce, který se o mě postará a dá mi onu ztracenou otcovskou lásku.. Toužila jsem být jejich malá holčička, kterou vždycky uchrání před vším. A když jsem se necítila v bezpečí, utíkala jsem, protože nebyla naplněná moje POTŘEBA. Chtíč..

Ale o tom zdravý vztah není. Zdravý vztah je takový, že jsme s druhým, protože CHCEME, nikoliv proto, že POTŘEBUJEME. Já jsem řadu let hledala muže, abych naplnila svou potřebu. Potřebu mít „někoho“, kdo mi dá lásku. Toužila jsem zaplácnout něco, co jsem si sama zacelit nedokázala. A zapomněla jsem při tom na tu nejdůležitější věc. A to, že je potřeba nejprve si dát lásku sama. Sama sobě.

Pokud jsi single a říkáš, že potřebuješ partnera, protože:

  1. chybí Ti podpora
  2. chceš se k někomu přitulit
  3. ….

Dokud máš důvody PROČ ho/ji potřebuješ je to vztah, kterým si chceš zacelit rány. Podívej se na své odpovědi, proč vztah potřebuješ. A dej si to sama/sám. Když dojdeš do stádia, že vztah nepotřebuješ, ale že prostě chceš, máš vyhráno! Chceš mít s kým sdílet společné zážitky, radosti, ale i strasti. Umocňovat vzájemné štěstí, ale i zmenšovat bolest, když se nedaří. Tak to je to ono. To je ta cesta ke zdravému vztahu.

Do té doby, kdy hledáme druhého jen proto, abychom nebyli sami, tak to není dobré. Nebo skákat ze vztahu do vztahu není zdravé.. Člověk by si měl dopřát čas, pokud nějaký vztah končí, aby si uvědomil, co by v budoucím vztahu udělal jinak. Vztahy jsou škola. Kdo se nezamyslí nad svými chybami, ten je bude opakovat a jeho vztahy budou pořád dokolečka jen o učení se /ze svých chyb/.. A budou se stále rozpadat, protože si nacházíme ty, kteří nás budou učit.

Až když své rány zahojíme a vytratí se slovo potřebuji, tak můžeme nalézt partnera se kterým si budeme rovni, který je také vyléčen ze svých ran a můžeme tvořit rovnocenný vztah.

Když jsem kdysi telefonovala s mou hodně blízkou kamarádkou. Stěžovala jsem si, že mi chybí objetí od partnera. A ona mi odvětila. Tak se obejmi sama. V tu chvíli mi to přišlo zvrácené. Jak se mám objímat sama, když to nebude takové jako od partnera? Ale později mi to docházelo. Práce na sebe-lásce a sebe-přijetí je hodně důležitá. Když si začneme dávat to, co sami chceme, tak to přestaneme vyžadovat od partnera, zmizí ono OČEKÁVÁNÍ, které bortí vztahy.. Mrkni na mé videoCHCEŠ TO? TAK SI TO DEJ! Může tě inspirovat.

Protože když budu očekávat, že až přijede partner, že mě obejme a on to neudělá, co se stane? Jsem naštvaná. Uvnitř sebe i navenek. Prskám na partnera, on mnohdy ani neví co je důvodem mé nálady.. (tak jsem to měla v minulosti) Dobré je toto komunikovat. Ne druhého nutit, ale dávat mu vědět o svých přáních.. 

Tímto očekáváním si zbytečně horšíš náladu. Kdežto, když se obejmeš sama, dáš si tu lásku, tak už tolik nelpíš na tom, aby to udělal Tvůj partner. A ony se pak začnou dít zázraky. On nám to pak paradoxně začne dávat víc, když si to začneme dávat samy. Nevím, jak je to možné. Ale funguje to tak :) Zkus to.

Proto žena, která se zaprodá muži. Tak on si s ní začne hezky manipulovat. Ona, protože se nemá tolik ráda, tak se nechá. Protože kdyby měla dostatek sebe-lásky k sobě samé, tak mu to nedovolí. A když ji v tom není dobře, několikrát ho upozorní, aby to nedělal a on v tom pokračuje, tak prostě odejde. Nechce si nechat ubližovat. Zde platí pravidlo třikrát a dost.

Jak to funguje? Třikrát partnera upozorníte na to, co vás bytostně trápí, co omezuje vaši existenci s ním. Nemluvím tu o maličkostech typu, že si neuklidil ponožky do šuplíku, ale zásadní otázky, které jsou pro vás bytostně důležité. Pokud se to nezmění, je čas jít dál..

Pokud však sebelásku k sobě nepěstuje, tak si to sama v sobě omlouvá. Pořád dokolečka. Sama sobě i ostatním. „Vždyť on je přeci tolik unavený z práce, proto je tak nervózní.“ Hledá důvody, jak jeho chování omluvit. Ale pro toto neexistuje omluva. Když já tím trpím, necítím se dobře, tak to není ta správná cesta. Není dobré v tom zůstávat.

Znám jednu ženu, která má dvě malé děti. Manžel jí bije. Už několik let slibuje sama sobě (i okolí), že od něj odejde. A stále to neudělala. Snižuje její sebevědomí tím, že říká, jak je ošklivá. Přitom je to tak krásná ženská! Její výmluva je: „ale jak to mám udělat, nemám finance, dvě malé děti, je to tak těžké..“. Když člověk chce, řešení se vždycky najde.

Přestaňme být oběti, ale tvůrci našeho života. Máme na výběr. Žijeme jen jednou, tak proč si život místo utrpení neužít?

Ona je však slabá. Potřebuje zesílit. Sama v sobě. A hlavně, mít se ráda. Aby si nenechala dál ubližovat. Jenže toto rozhodnutí je jen na ní, to za ní nikdo neudělá. Každý jsme strůjcem svého života. A ač se nacházíme v sebehohorší situaci, vždycky jsme se do ní uvrtali my sami. Takže je třeba, aby i my sami jsme hledali řešení a rozhodli se pro změnu.

couple-814825_640

O autorce:

Jmenuji se Romča Sedláčková a pomáhám lidem měnit jejich myšlení, díky čemuž pak přesednout ze svého Favorita do Ferrari. :)

Pod pojmem „Ferrari“ si můžete představit cokoliv. Šťastné partnerství, mít více peněz, spokojenou rodinu, být oblíbený mezi ostatními..

Díky tomu, že jsem dřív žila vystresovaný a nenaplněný život, dnes vím, co jsem musela změnit a nyní si mohu užívat každého dne naplno a radovat se z lásky, která je kolem nás. Mým poselstvím je předat toto uvědomění dál do světa lidem, kteří si přejí šťastné partnerství, skvělou práci a hojnost financí! Zkrátka cokoliv si doplníš sem ………………… To, proč to teď nemáš je jen ve Tvé mysli!


Leave a Reply

Přejít k navigační liště