Proč jít do kina na „Křídla Vánoc“?

index

Proč jít do kina právě na film nesoucí název Křídla Vánoc?
Třeba právě proto, že obsahuje skutečné životní hodnoty, na kterých záleží! Nejsou to věci, majetek. Budete se možná divit, ale je to právě LÁSKA! A proč na ní tak záleží? To se dozvíte, když se začtete dále.. Vítejte v mé recenzi na tento skvělý film, který mě tolik oslovil! Ohodnotila bych 99% ze 100. 1%, aby si režiséři tolik nefandili :)) Když mi přítel oznámil, že mě zve na tento film, nevěděla jsem co od něj čekat (od toho filmu samozřejmě). Měla jsem obrovskou radost za pozvání a že si vzpomněl :)

Ale zpátky k filmu.. Říkala jsem si, to zas bude nějaký tradiční vánoční film bez toho pravého nádechu… Ptala jsem se přítele, bude ten film mít hloubku? A on, že má docela vysoké hodnocení. A tím, že tam hraje Richard Krajčo, který na mě působí víc než dobře, nejen tím, že si píše texty ke svým písním sám, ale celkovým dojmem a po jeho boku Karin Babinská, kterou jste mohli obdivovat ve filmu Muži v naději, kde hrála s Bolkem Polívkou a slavným Macháčkem z Mig 21.  Jsme se rozhodli, jdeme do toho!

A film měl hloubku velikou! Až mě to překvapilo. Možná to je tím, že paní režisérka moc filmů nerežírovala, o to víc si dává záležet. :)

Film popisuje příběh 4 kamarádů, kteří pracují společně ve stejném obchodním domě. O pauzy se tajně schází na střeše obchoďáku a debatují o tradičních životních „problémech“.

http://www.mistrovstvizivota.cz/?a_box=3yh3sv2t

Hlavní postava (Richard Krajčo) rád udržuje kontakt se zadanými ženami a holduje alkoholu. Jednoho večera to přežene, pořeže si ruku sklem a venku spadne do sněhu. Vzbudí se ve stáji svého koně „Růženky“, netuší jak se tam mohl dostat, dívá se na sníh plný krve a nerozumí tomu. Když se o tom zpětně baví se svými kamarády, vzpomíná si, že na něj mluvil jakýsi střapatý anděl :) a od té doby mu čas od času hučí v uších.. Čemuž nerozumí.

Pracuje jako oční specialista a od té události komukoliv se podívá do očí nebo vezme ho za ruce, vidí před sebou všechny problémy daného člověka. Jakoby dostal dar číst lidem až z duše. :) On se toho však zalekne a nevěří tomu co vidí. Proto začne nosit růžové brýle, což je hodně úsměvné :-)

Když však jeho kamarád, který pracuje v obchoďáku jako „králičí maskot“ a dělá radost dětem, narazí v knihkupectví na knihu o andělích, už mu to jako taková náhoda nepřijde. Ale ostatní o ničem nadpřirozeném nechtějí slyšet. Jednou večer se sejdou jako obvykle na střeše domu a dle knihy vyřknou všechna svá přání, která se doopravdy vyplní.

Pokud chcete zajít na film s vánoční tématikou a toužíte po smysluplném ději, tento film vám to zajistí!

Můžu říct, že já sama jsem v některých scénách byla dojata a sama si uvědomila na čem opravdu v životě záleží, že to není nic jiného než láska, a vážit si lidí, které máme kolem sebe, kteří za to stojí 😉

Pokud jste film také viděli, budu ráda za vaše komentáře, jak na vás film zapůsobil.

Příjemné svátky vánoční, máte nakoupené dárečky? Co děti, jak se těší?

S láskou, Romča

http://www.csfd.cz/film/330299-kridla-vanoc/

http://www.mistrovstvizivota.cz/?a_box=3yh3sv2t

PŘEČTĚTE SI EBOOK ROBERTA SLOVÁKA A OBJEVTE MAGICKÁ SLOVA :-)


2 Comments on Proč jít do kina na „Křídla Vánoc“?

 1. buriankova15@seznam.cz
  Prosinec 21, 2013 at 5:24 pm (4 roky ago)

  Na film mě pozvala má dcera ,byl úžasný a dlouho jsem měla v srdci hřejivý pocit.

  Odpovědět
  • Romculka
   Prosinec 22, 2013 at 11:12 am (4 roky ago)

   To jsme měli stejné pocity :) Jeden z mála filmů, který by měl vidět každý vskutku :) Co se vám na filmu nejvíc líbilo?

   Odpovědět

Leave a Reply

Přejít k navigační liště