Přijde Ti, že celý svět se proti Tobě spikl?

Není to tak.

My, lidi, máme jednu takovou vlastnost (neříkám, že všichni). Pokud se nám něco nedaří, jsme naštvaní. Na celý svět. Bědujeme.

A přitom si vůbec neuvědomujeme, že k sobě přitahujeme víc a víc negativ. 😉

Chceš to změnit? Základem úspěchu je být vděčný za vše, co máš. Ať je to střecha nad hlavou, práce, jsi zdravý. Měj na paměti, že na světě žijí lidi, kteří by dali cokoliv za to, aby mohli chodit jako ty, vidět, slyšet. TY JSI VLASTNĚ BOHATÝ, BOHATÁ. Tak proč si pořád stěžuješ? :)

ID-10033954Rodíme se jako děti, šťastné ze života, radujeme se ze všech maličkostí, které pro nás v dospělosti nemají takřka žádný význam.

Proč?

Vždyť být vděčný za vše, co máme, že máme dvě ruce, dvě nohy. To je to nejvzácnější. Tak proč si pořád stěžujeme?

Postupně jsme otrávení ze své práce, nebaví nás. Pořád nám něco chybí. Neuvědomujeme si, že vše je v naší hlavě. Vždyť žijeme v nesmírně nekonečné hojnosti, jen si to prostě pořád neuvědomujeme. Šíříme kolem sebe zlo, pomluvy, jsme zákeřní, nepřejeme ostatním úspěch. Jakmile začne někdo něco dělat jinak, lidi se mstí.

Ostatně nemluvím ke všem. Myslím, že většina z nás jsou plni lásky, kterou rozdávají. Myslím si, že hodně za to vděčíme moderním technologiím, protože dnes si můžeme vše najít během chvilky – všechny informace, které nás posouvají dál (pokud chceme).

Budu upřímná, k sepsání těchto řádků pro vás, protože si vás nesmírně vážím, mě přinutil fakt, že opravdu jsou kolem nás lidé, kteří bojují, ať už s nemocemi, nemají práci, ztratili partnera. Všichni bojujeme.

Teď je jen na nás, co si z té situace vezmeme. Zda to vezmeme tak, že vše co se děje je tak správně, máme správný postoj.

Pokud budeme násilně chtít partnera nazpět, o to víc se nám bude vzdalovat.

Jak poslouchám příběhy lidí, kteří jsou součástí naší skvělé komunity na Facebooku Kouzlo motivace, tak zjišťuji, že každý jeden z nich si prošel „krutým obdobím“, kdy se dostal na to nejhlubší dno. Ale nevzdal to! Což ohromně obdivuji, na každém z vás.

Pokud bych tu jednotlivě mluvila o každém, je to na knihu (kterou možná napíši). Ale opravdu! :)

Je třeba si vážit všeho, co máme. Že se nám narodily zdravé děti. Vždyť to není samozřejmost! Proč to tak někdy bereme? Chovejme se k nim jako k dospělým lidem, kteří také vnímají, mají city. A ne jako s majetkem. Ano, jste rodič, ale to neznamená, že budete dávat svému dítěti pocit absolutní nadvlády nad ním. Odráží se to na jeho životě. A opět mluví zkušenosti.

Víte.. Já toto prociťuji opravdu intenzivně. Když vidím dítě, které si neváží toho, že má před sebou jídlo. Vždyť na druhém kontinentu jsou dětičky, které by daly cokoliv za jednu špagetu! Za oblečení. Hračky.

My naše děti zahrnujeme kupou věcí, kterých si pak neváží. Ztrácí hodnotu. Vše berou jako samozřejmost. Veďme je tam, kde mají být. Ne tam, kde se pak budou trápit – v dospělosti. Až zjistí jaká je realita. Hodnota peněz.

Veďme je cestou příkladu. Že v životě nic není zadarmo. Veďme je směrem:

Když někomu pomůžeš, pomůže pak někdo Tobě.

Ano, rodičovská láska je hrozně důležitá, ale měli bychom znát hranice. Vždyť my formujeme společnost budoucnosti, právě my – prostřednictvím našich dětí! Výchovou svých dětí. Líbí se mi tento fakt: Pokud nechceš, aby ti někdo činil něco zlého, nečiň to ty druhým. A pokud něco chceš, udělej to nejdřív ty.

Já osobně se těším na chvíli, kdy budu moci vychovávat své dítě. Chci ho vést svým příkladem. Protože dítě nerozumí tomu, když mu řeknete „nedělej to“ a sami to pak uděláte. To pro něj neznamená nic. Proto čiňme to, co nechceme aby dělali druzí, platí to stejně tak u našich dětí.

Vždy mě fascinovali rodiče, kteří kouřili a svému dítěti říkali, „hlavně nekuř, není to zdravé“. Duplikace (kopírování) je tak jednoduché. Většinou děláme to, co sami vidíme kolem.

Pokud tvoříme láskyplný svět, bude kolem nás láska. Pokud činíme nenávist, hádejte co se stane.

Proč musíme spadnout na to největši dno, abychom si uvědomili opravdové hodnoty života?

Proč se nám nejprve musí zhoršit zdraví, abychom konečně pochopili, že ta práce, kterou vykonáváme není ta správná pro nás?

Proč nevnímáme naše signály v těle, které nám radí dobře, jen my to nevidíme?

Tímto článkem jsem chtěla naznačit to, že ať nás rodiče, společnost vychovala tak nebo tak, ještě je šance na záchranu.

Sama jsem vyrůstala v ne moc pozitivním prostředí, necítila jsem moc lásky. A dnes? Díky lidem, kteří mě obklopují, učí – za což jsem jim velmi vděčná. Učím se, z knih, od učitelů se kterými podnikám, kteří mají srdce na pravém místě a pomáhají ostatním. Následuji je a je mi krásně. Pokud bych to nedělala, mám pocit, že můj život nemá smysl.

Proto jsem vděčná za vás, že čtete mé články, reagujete. Souhlasíte.

Můžeme dělat vše, co nás naplňuje. Ať už si o tom myslíte cokoliv. Zahoďte veškeré obavy.

A víte, co vám povím?

Já jsem si myslela, budu psát, ale stejně to nebude nikoho zajímat. A hle. Moje myšlenky mění životy lidí kolem mě a to je ten nejkrásnější pocit, který jsem v životě zažila. Díky, díky vám, že jste. Jsme tady a teď a tak je to správně.

S láskou, Romi :)

20140406_192445

 

 


2 Comments on Přijde Ti, že celý svět se proti Tobě spikl?

  1. Tomáš Pospíchal
    Červen 3, 2014 at 11:21 pm (3 roky ago)

    Moc hezky napsané :) Je potřeba být vděčný… Za vše… :) A k dětem – jak říká Katka Králová z Nevýchovy – Děti nejsou o nic hloupější než my, jsou jen o pár centimetrů menší :)

    Odpovědět

Leave a Reply

Přejít k navigační liště