Pohybem k úspěchu

Na střední škole jsem pohybu měla až až, dvakrát týdně minimálně hodina tělocviku, do školy, ze školy pěšky. Neměla jsem auto, takže chůze byla nevyhnutelná. Postupem času se můj život změnil, pořídila jsem si své vysněné auto (ne, že bych za něj nebyla ráda, to není cíl tohoto příběhu, který s vámi sdílím), ale pohybu jsem začala mít čím dál tím míň.

Ještě když se k „životnímu stylu“ přidá sedavá práce, tak tělu vůbec nepomůžete..

20140628_155214

Záměrně jsem článek neotitulkovala „sportem k úspěchu“, protože sport v mých uších zní tak, že musim dřít, do hýbání se prostě nutit, ale já to tak nemám. Plavu, protože mě to baví, ne protože musím kvůli postavě nebo tak. :-) A vězte, že pokud aktivujete pohyb tak, že vás to baví má to i lepší efekt, jak na vaše fyzické tělo, tak na duši a mozek. 

A po práci, aby se člověk do pohybu „dokopal“, to bez nějakého motivu prostě nedáte. Když vám v hlavě bude znít „musím jít cvičit, vždyť se na tu svou postavu nemohu ani podívat“, tak si prostě nějakou tu výmluvu najdete, abyste to nakonec odřekli..

Možná je na čase začít sebe sami mít rádi, takoví jací jsme. I s našimi nedostatky. 

Spousta z nás si stěžuje – „mám tlusté nohy“ nebo „ten nos je jak bambule, nemám ho ráda“, můžete si dosadit cokoliv, co vám proběhne hlavou.. Ale zkuste si na chvíli uvědomit jednu důležitou věc.

Co kdyby se jedna noha urazila a řekla „Nelíbím se ti? Tak já prostě chodit nebudu..“

Co byste dělali pak? Anebo kdyby obě nohy kapitulovaly a nechaly vás ve „štychu“? Nebo kdyby váš nos usoudil, že vás tedy nenechá čichově vnímat nic. A vy už byste nikdy neucítili jak krásně to voní v lese, nebo jak voní čerstvě posekaná tráva.

Pak si teprve uvědomíte, jaké bohatství je pro vás vaše tělo, a vše jde samo. A hlavně, do ničeho se nenutíte.

Nevím, zda znáte příběh Nicka Vujicica, pokud ne, stojí za to si ho přečíst. On se narodil bez rukou a podívejte se, jak funguje v životě, užívá si ho. A motivuje spousty dalších lidí na světě, aby vzali osud života do svých vlastních rukou, protože nikdo jiný to za vás nemůže udělat. Jen vy sami jste strůjcem..

20130311-013954

Všechny poklady se skrývají v naší mysli, jak přemýšlíme o životě, jak myslíme – to taky máme a přesně to nám život nadělí. Je to jakobyste řekli Zlaté rybce své tři přání.. Ale život těch splněných přání pro nás může mít o dost více, když se naučíme tomu, jak svou mysl správně nastavit na úspěch.

A proč vám vlastně píši tyto řádky? Já miluji své tělo, jaké je..

Tuhle mi kamarád řekl: „Romi, nechci, aby se tě to nějak dotklo, ale jaktože jsi byla dřív tak hubená?“ Odpověděla jsem mu jednoduše: „Protože jsem se víc hýbala, jinak jedla, ale i přesto mám své tělo ráda takové, jaké teď je. I přes jeho nedostatky. A vím, že mu chci dát teď to, co ho potěší.“ A vůbec se mě to nedotklo. Dřív asi ano.. 

A proto chodím plavat, protože mě to baví. Rozhodla jsem se hrát squash. Miluji turistiku, jízdu na kole. A budu v tom pokračovat, protože mě to baví a ne protože mě k tomu nutí váha.. O tom to není. Dělat věci s nadšením.

A řeknu vám malé tajemství, které má pro mě obrovskou hodnotu. 

Pohyb mě obrovsky motivuje k AKCI. Naposledy, když jsme dohráli hodinový set ve squashi (doufám, že to dobře píši :)) tak jsem byla tak nabitá, že bych mohla „lámat skály“, tak silná se vždycky cítím, a proto to dělám. Pro ten pocit, pro to poděkování, které mi pak tělo dá, když jsem pro něj něco udělala. :)

Jaký náš život bude a jaký budeme mít vztah k sobě samým je jen v našich rukách. O to víc jsem se v tom utvrdila, když jsem shlédla nový program Andyho Winsona, inpirujícího člověka, který již dokázal změnit život tolika lidem. A za to mu děkuji.

Děkuji každému člověku, který mi dodá inspiraci, motivaci a sílu ke konání a cestě za mými sny, protože vím, že to má smysl.

A zrovna nedávno, jednou dopoledne jsem shlédla toto jeho video, kde Andy popisuje příběhy dvou lidí „makače a boháče“, kdy boháče si nutně nemusíte představovat jako člověka s tučným kontem, ale člověka, který si šel za svými sny, dělá to, co ho baví a naplňuje. A díky tomu může cestovat i několikrát do roka, ne jen 1x za rok do Chorvatska.

Upřímně, při sledování videí, které publikuje, mi tekly slzy po tváři a duše říkala. „Ano, ano, ano, v tom je taková pravda. Cítím obrovskou pokoru k tomuto člověku.“

Někde jsem totiž četla, že největší bohatství získáte, když pomůžete druhým lidem k jejich vlastnímu bohatství.

A od té doby se to stalo i mým mottem, protože v tom vidím obrovskou pravdu. Chci vám pomoci v cestě. Proto s vámi ráda sdílím, ať už přes Facebook nebo tady na blogu, návody lidí, kteří už toho, po čem my tolik prahneme – nesoucí název „osobní svoboda“, dosáhli.

Těším se z toho, že jste dočetli článek až sem a jsem moc ráda, že vám mohu zprostředkovat to, co mě samotné pomohlo a pomáhá v cestě. Byť by jedinému z vás článek pomohl k přehodnocení svého života, byl účel splněn :)

S láskou k vám všem, Romi :)

PS: Pokud se s mým článkem rezonujete a rádi byste se dozvěděli více na toto téma, radím, přihlaste se k odběru nových článků. V pravém sloupci tady na blogu, kde vyplníte svůj email a už vám nic neunikne!

A lajkujte stránku na Facebooku.

cropped-cropped-detail1.jpg

O autorce: 

Jmenuji se Romča Sedláčková a pomáhám lidem měnit jejich myšlení, díky čemuž pak přesednout ze svého Favorita do Ferrari. :)

Pod pojmem „Ferrari“ si můžete představit cokoliv. Šťastné partnerství, mít více peněz, spokojenou rodinu, být oblíbený mezi ostatními..

Díky tomu, že jsem dřív žila vystresovaný a nenaplněný život, dnes vím, co jsem musela změnit a nyní si mohu užívat každého dne naplno a užívat si lásky, která je kolem nás. Mým poselstvím je předat toto uvědomění dál do světa lidem, kteří si přejí šťastné partnerství, skvělou práci a hojnost financí! Zkrátka cokoliv si doplníš sem ………………… To, proč to teď nemáš je jen ve Tvé mysli!

Letos v dubnu jsem napsala 1. e-book „10 tipů, jak najít vysněného partnera“. 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště