O čem je kniha 21 způsobů, jak najít lásku?

12105786_874569082621383_1772079797665660954_n

Pokud čekáš, že Ti dá tato kniha dá návod, jak najít partnera, můžeš být zklamaná (zklamaný). To jsem totiž od knihy čekala já. Byla jsem na omylu. Kniha Ti dá to správné uvědomění, o čem vlastně život je. O lásce, ve Tvém srdci. O jejím probuzení, znovuobjevení. A to Ti pak následně pomůže k objevení partnera, ale už toho opravdového.

Pierre Franckh skvěle popisuje svou osobní cestu, jak k tomuto znovu-nalezení lásky dospěl. Tenkrát se s ním rozešla partnerka, nechala ho kvůli jinému a zemřel mu blízký člověk z rodiny. V tu chvíli si uvědomíme mnohé, co jsme předtím neviděli! Litujeme, že už neřekneme člověku, co jsme mu chtěli povědět. Čas nejde vrátit zpátky.

Tolik s ním souzním s jeho příběhem a učením. Jeho slova mě vždycky pohladí po srdci.

Děkuji. Děkuji. Děkuji.

Děkuji mojí kamarádce Naděnce, že mi knihu věnovala. Přišlo to shodou okolností a úplně nečekaně. Naďa je velmi šikovná a umí vytvářet krásné polštářky (a nejen to). To já jsem na ruce „levá“. :))

A tak jsem si od ní jeden (od srdce vytvořený) polštářek koupila. Byla jsem z něj tak nadšená, že jsem si málem ani nevšimla, co mě ještě v balíčku od Naděnky čeká. Byla to právě kniha od Pierra Franckha, 21 způsobů, jak najít lásku! Ta kniha, kterou jsem nejednou okukovala v knihkupectví a přemýšlela, že si ji koupím. (to bylo v červenci)

11695912_838356452909313_1116373827775033474_n

Vidíte? Vesmír funguje dost rychle, když naladíte správnou frekvenci :-)

Dlouho kniha ležela ladem v mé knihovničce. Její čas přišel ve chvíli, kdy jsem v září odletěla se svou kamarádkou Terkou na dovču na Mallorku (Baleárské ostrovy u Španělska). „Tam budu mít času na čtení“, říkala jsem si. Času bylo dosti, avšak knihu jsem dočetla teprve před pár dny. A pocit? Jsem nadšená.

Jaké hlavní poselství jsem si z knihy odnesla?

To, že život není jen o tom, že jsi s někým v partnerském svazku. Život je hlavně o Tobě. O tom, jak vnímáš sama (sám) sebe. Svou hodnotu, od toho se paradoxně odvíjí celý Tvůj život a to, jak Tě vnímá okolí. Já jsem partnerský vztah brala jako středobod Vesmíru.. Omyl.

Máš rád/a sama sebe, budou Tě mít rádi i ostatní. Platí to i naopak.

Já jsem v současnosti sama (no ikdyž, jak se to vezme – o tom možná v dalším článku :-)), kde budu psát o mém rozhodnutí odstěhovat se na „nějaký čas“ do Španělska.

Vždycky jsem totiž měla za to, že život stojí hlavně na tom, že máte vztah s někým, kdo je vám blízko. Stále jsem se soustředila na něco/někoho venku. A zapomínala, že jediný člověk, který se mnou zůstane do mé smrti jsem já sama!

Právě sebe jsem celý život zapomínala milovat. Stále jsem se rozdávala pro druhé.. A pro sebe nic.

Právě ten pocit marnosti a nechuti ze života se odvíjí od té ne-lásky k sobě. Vnímám to den co den. Lidi se nemají rádi. Nejvíc myslí na ostatní. Na jejich blaho. A tak tím sami sebe postupně „rujnují“. Nechci tvrdit, abyste byli sobci a nevšímali si ostatních. To ano, ale důležitá otázka je. A co Ty – umíš dát lásku a starost taky sama/sám sobě? 

Z toho plyne pak to, že se „ničíme“ v práci, která nás nebaví. Zabíjí nás za živa.

Protože přeci, kdybychom se měli rádi, svou vlastní osobu – toto bychom NIKDY nedopustili. Vždy bychom hledali cesty, jak to udělat jinak. Jak žít jinak, aby naše duše byla spokojená.

Celý život jsem cítila, že partnera POTŘEBUJI. Prostě jsem na partnerech parazitovala. Neuměla jsem žít sama se sebou. Byla jsem závislák! CHYBA, VELKÁ CHYBA!

Kniha mi vyvrátila totiž jednu moji velkou mylnou domněnku. A totiž to, že do té doby, kdy budu partnera potřebovat, protože potřebuji aby:

  1. mně někdo dával najevo lásku a to, že jsem pro někoho důležitá
  2. že budu mít s kým trávit čas
  3. že se nebudu cítit osamělá
  4. že se mám o koho opřít
  5. a bla bla bla…

Tak do té doby mi bude život stále předhazovat partnery, kteří budou mými osudovými, tudíž těmi, kteří mě mají učit tomu, abych našla lásku sama k sobě. Budou mi vždy zkouškou.

Mám se totiž naučit následující: 

  1. umět dát si lásku sama sobě a vědět, že jsem důležitá
  2. umět si užít svůj volný čas sama se sebou
  3. přiznat si, že pocit osamělosti je naprosto přirozený a umět si naplánovat aktivity, které mě baví, aby nepřišel pocit „nudy“
  4. uvědomění, že spolehnout se mohu jen sama na sebe

A pak může být partnerský vztah tou třešinkou na dortu, od které nebudu mít žádná očekávání. Čekám až partner udělá to a to to.. Znáte to? A pak jste mrzutí, že partner nesplnil vaše sny..

Když najdu hodnotu, lásku, v sobě, nemohu být už nikdy zklamaná, protože si to dopřeji sama.

A až člověk dojde k poznání, že si přeje mít partnera vedle sebe jen z toho důvodu, aby měl s kým sdílet radosti i starosti, tak VYHRÁL! :-)

 Nikdo mě nikdy neučil, abych měla ráda sama sebe. Nebo si pamatujete, že bychom měli ve škole předmět, který by se nazýval „Jak se naučit sebe-lásce“? Já ne… A přitom je to tolik důležitá „nauka“.

Proto se to učíme až teď, kdy jsme vyrostli a chceme být za svůj život odpovědni a vědomi si toho, co děláme. K tomu mi hodně pomohla kniha Učebnice sebelásky a sebeláskový kurz. Pokud Tě zajímá víc, mrkni sem.

Kurz i kniha Pierra mi byla potvrzením toho, že lásku je třeba nejprve objevit sami v sobě a poté můžeme objevit tu OPRAVDOVOU lásku v partnerovi. Nebo se nám konečně objeví partner, který bude duchovní a tudíž ten opravdový (pokud jsme bez partnera). Tam už hrajeme s odkrytými kartami a bez zkoušek.

Pokud jsi zrovna single, bez partnera, mohla by Ti pomoct kniha, psaná mým osobním příběhem a zkušeností, jak jsem si do svého života přítáhla do puntíku takového partnera, kterého jsem si vysnila – 10 tipů, jak najít vysněného partnera. Stáhnout si ji můžeš zcela zdarma tady. 

V Pierrově knize mě dále zaujalo to, že poukazuje na skutečnost, že co posilujeme, to automaticky roste. A výběr, na co budeme zaměřovat pozornost, je zcela na nás. Můžeme totiž stále na něco nadávat a to posilovat, takže ve svém životě budeme zažívat mnohem více starostí, negativních událostí a nezdarů.

Nebo si můžeme vybrat, že zaměříme svou pozornost na posilování toho dobrého, kdy si v každé události a dnu vybereme, co skvělého se nám povedlo, co se nám líbilo, s kým příjemným jsme se seznámili. A to poroste.

12105704_876143599130598_4989825110554877135_n

Jak do svého života přitáhnout stále víc a víc pozitivních událostí? Jak to dělám já, co mi funguje? Mrkni na video, které jsem pro Tebe natočila. (K přehrání zde)

O autorce: 

Jmenuji se Romča Sedláčková a pomáhám lidem měnit jejich myšlení, díky čemuž pak přesednout ze svého Favorita do Ferrari. :)

Pod pojmem „Ferrari“ si můžete představit cokoliv. Šťastné partnerství, mít více peněz, spokojenou rodinu, být oblíbený mezi ostatními..

Díky tomu, že jsem dřív žila vystresovaný a nenaplněný život, dnes vím, co jsem musela změnit a nyní si mohu užívat každého dne naplno a radovat se z lásky, která je kolem nás. Mým poselstvím je předat toto uvědomění dál do světa lidem, kteří si přejí šťastné partnerství, skvělou práci a hojnost financí! Zkrátka cokoliv si doplníš sem ………………… To, proč to teď nemáš je jen ve Tvé mysli!

Letos v dubnu jsem napsala 1. e-book „10 tipů, jak najít vysněného partnera“.

 

 

 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště