Masérem na plný úvazek? 15 otázek na Petra (profi maséra)

Můj kamarád Petr je masérem na plný úvazek. Dělá práci, která ho naplňuje a baví. Říká, že by neměnil. I jeho však čekala cesta, která nebyla bez překážek. Ale zvládl to a dnes se živí jen masážemi.

Foto 27

Tento článek jsem se rozhodla připravit nejen pro lidičky, kteří touží po tom živit se masážemi , ale i pro ty, které zajímá, jaká cesta a motivace je zapotřebí k tomu, abyste se mohli živit tím, co vás baví. Protože se můžete živit čímkoliv, jde jen o to změnit nastavení v mysli a mít zápal pro danou činnost.

Petr je vzácným příkladem toho, že to lze! Článek je směřovaný však také Petrovým zákazníkům, aby ho lépe poznali :-)

Otázky pokládám Petrovi formou rozhovoru. Takže se máte na co těšit :) Děkuji mu tímto odstavcem za to, že byl tak otevřený posdílet svůj životní příběh.

 1. Za jakou dobu Petr docílil toho, že se mohl začít věnovat masážím na plný úvazek a opustit svou tehdejší práci?
 2. Jaké překážky ho čekaly? Které musel zdolat?
 3. Kde vůbec přišel k myšlence, že by ho mohly bavit zrovna masáže?
 4. Jakou formou získával Petr v začátcích svou klientelu?

Odpovědi na tyto otázky a mnohem více se dozvíš, když budeš číst dál. Pokud Tě článek obohatil, můžeš ho sdílet na sociálních sítích, dát lajk nebo okomentovat :)

Sama jsem měla možnost vyzkoušet Petrovy zkušenosti v praxi a musím říct, že masáž jsem si dost užila. O to víc mě překvapilo, když jsem nemusela nikam dojíždět, ale Petr přijel za mnou i s lehátkem. Pochlubil se, že jeho specialitou jsou mobilní masáže. To znamená, že přijede až k vám domů a vy si můžete užívat relaxu třeba v obýváku. :)

Moje dojmy z masáže si můžeš poslechnout i formou VIDEA, které jsem natočila, pokud Tě zajímá víc, tak KLIKNI ZDE!

Tak a pustíme se do zpovědi! Samotnou mě velmi zajímala Petrova cesta, když mi ji vyprávěl poprvé, cítila jsem obrovskou inspiraci z jeho příběhu. Proto ostatně vznikl tento článek. Myslím, že je fajn, když se z jeho příběhu můžeme poučit a navnadit všichni :)

 • Petře, prozraď, co Tě přivedlo k myšlence začít dělat masáže?

Došel jsem k tomu náhodou.. Po škole jsem začal pracovat jako řadový zaměstnanec, ale pořád jsem cítil, že to není ono. Když jednoho dne jsem se rozhodl, že si přeji zhubnout nějaká ta kila, chtěl jsem být ve formě. Podařilo se mi v té době díky cvičení zhubnout víc jak dvacet kilo. Byl jsem i oceněn za to, co jsem dokázal. Objevil se ve mně motiv a chtěl jsem začít lidem pomáhat skrze cvičení, aby si taky mohli zlepšit kondičku jako já. A tak jsem začal svou „kariéru na volné noze“ jako fitness trenér. Časem jsem měl nutkání si ke cvičení ještě něco přidat. Zdravá výživa mě tolik nelákala, tak jsem se rozhodl pro masáže.. V té době, kdy jsem pracoval jako fitness trenér jsem ještě docházel do tehdejší práce, kde jsem pracoval krátký, dlouhý týden. Takže ve dnech volna jsem se věnoval trenérským službám. Dost lidí mi říkalo, že jsem blázen, že se tím nemohu uživit, když jsem měl v začátcích tak málo zákazníků, ale já jsem svému snu věřil a věděl jsem, že to prostě bude fungovat! A tak jsem postupně začal podnikat skrze pomoc ostatním a přitom si držel zaměstnání.. Bylo to dost náročné, ale bavilo mě to, takže jsem pokračoval.

 • Co jsi musel zařídit jako první, abys mohl dělat masáže?

Musel jsem absolvovat kurz, udělat zkoušky. Rozšířit si živnost pro tuto činnost a vymyslet podnikatelský záměr, jak masáže budu nabízet. Místo jsem neměl, klientelu také ne. Platit nájem někde se mi nechtělo, protože jsem nevěděl, zda to bude fungovat. Tak jsem přemýšlel, jak to budu dělat a napadlo mě, že budu za klienty jezdit a dělat masáže u nich doma. Uvědomil jsem si, že pro lidi je to větší komfort a pro mě to má taky své velké plus, protože nemusím mít žádné prostory a tak další náklady navíc.

 • Jakou máš vystudovanou školu? Jaký zdravotnický obor?

Elektrotechnickou školu, obor telekomunikace. (smích) :)

 • Kde jsi nabyl tedy vědomosti, které se týkají tohoto oboru, když jsi vystudoval zcela odlišnou školu?

Začal jsem jezdit na kurzy a praxe. Začal jsem si vybírat kurzy, které jsou rozsáhlejší, protože mě to začalo bavit. Vzhledem k tomu, že jsem si uvědomil, že díky masáži se dá hodně člověku pomoci, ale i uškodit, tak si myslím, že základní kurz je velmi málo, proto jsem se rozhodl začít studovat masáže pro zdravotnická zařízení, kde jsem získal nejvíce cenných informací a zkušeností.

 • Vím, že jsi masáže a trenéra dělal při zaměstnaní po dobu čtyř let – bylo to pro Tebe náročné? Jak jsi to zvládal? Co bylo Tvojí motivací jít dál tímto směrem?

Prvotní motivací bylo především to, že jsem chtěl pomáhat lidem a bavila mě práce s lidmi, což u mého tehdejšího zaměstnání nebylo v takové míře. Druhotnou motivací bylo to, že jsem si chtěl být sám svým pánem a ne stále pracovat pro někoho. Nebýt na někoho vázaný.

 • Měl jsi ve svých začátcích podnikání z něčeho strach? Pokud ano – z čeho a jak jsi ho překonal?

Strach jsem měl z toho, co všechno je potřeba zařídit při začátku podnikání. Co zařídit, absolutně jsem netušil co mám dělat. Začal jsem tedy všechno zjišťovat, objížděl jsem úřady a zjišťoval co je potřeba. Motorem bylo to, že jsem věděl, že tuto práci chci dělat.

Měl jsem strach také z toho, zda nějaká klientela bude nebo nebude. Ale protože jsem se snažil díky webovkám a letáčkům dávat o sobě více vědět, postupem času začala klientela přicházet. Základním kamenem bylo to, že jsem tomu věřil. Moje rodina a okolí mě odrazovali, že to nebude fungovat, že to není na uživení, ale mě to tak bavilo a přál jsem si, aby to vyšlo, tak jsem to nevzdával. Snažil jsem se postupovat dál.. Překonávat překážky.

 • Jak dlouho ti trvalo než sis vybudoval takovou klientelu, aby jsi mohl opustit své tehdejší zaměstnání definitivně a začal ses masážím věnovat na plný úvazek?

4 roky.

wellness-285587_1280

 • Jak vypadal Tvůj tehdejší den, když jsi byl ještě zaměstnaný?

Když jsem měl práci, tak jsem pracoval na dvanáct hodin. Kdy jsem měl krátký a dlouhý týden. Ve dnech volna jsem jezdil na kurzy a učil se. A když začala přicházet klientela, tak jsem ve volných dnech věnoval zákazníkům.

 • Neměl jsi někdy chuť to vzdát?

Ne, rozhodně ne, protože jsem věděl, že mě to baví. A ikdyby mě to nemohlo uživit na hlavní úvazek, tak bych to dělal dál.

 • Kde se o Tobě lidé nejčastěji dozvídali?

Letáčky, webovky. Partnerské weby, kde jsem zveřejnil svou nabídku.

 • Jak se změnil Tvůj život od té doby, kdy ses začal věnovat masážím jakožto hlavní podnikatelský záměr?

Hodně se to změnilo. Život je jiný v tom, že na jednu stranu je to mnohem větší volnost. V zaměstnání jsem trávil hodně času činností, která mě nebavila. Počítal jsem hodiny, kdy půjdu domů. Tím, že teď dělám masáže, tak mám mnohem více volna. Tolik hodin, co jsem byl v práci ani nemasíruji.. Z jednoho pohledu se může zdát, že masíruji mnohem méně času, ale je to zdání, protože jsou další záležitosti okolo, které je třeba řešit. Ale svou práci dělám s radostí, takže mi to dává motivaci pro další práci.Hlavní rozdíl je v tom, že si sám dle sebe organizuji svůj čas a lidi jsou vděční za mou práci a dávají mi to najevo, zdaleka více než v mé tehdejší práci můj zaměstnavatel.

 • Co bys dnes udělal jinak, když si vzpomeneš na své začátky?

Nic. Vzhledem k informacím, které jsem měl, tak jsem se všechno snažil dělat nejlépe.

 • Jak řešíš situaci, když máš domluveného klienta a on ti to odřekne, nebo se vůbec neomluví?

Upřímně se mi to nestává moc často, takže to zatím moc neřeším, ale ne že by se mi to nikdy nestalo, stává se to, ale není to tak dramatické. Když klient nepřijde, omluví se předem, tak se s ním domluvím na další termín. Ale pokud se neomluví a víckrát se to opakuje, tak ho příště neobjednám.

 • Co děláš pro to, aby jsi měl dostatek informací , co je ve Tvém oboru nového?

Po celou dobu, co se věnuji masážím, jsem každý rok absolvoval nové kurzy. Průběžně se tímto směrem vzdělávám.

 • Co se Ti nejvíc na své práci líbí?Práce s lidmi. To, že jsem schopen člověku pomoci. Klient za mnou přijde s problémem a já jsem mu schopen pomoci řešit jeho situaci. A největší ocenění pro mě je to, když mi dá klient zpětnou vazbu, že jsem mu pomohl.

Pokud Tě Petr zaujal a zajímá Tě víc, nebo se s ním toužíš třeba potkat či využít masérských služeb, ZDE sdílím jeho webovky :)

Nevím jak Ty, ale já se ráda nechám masírovat. Zrovna minulý týden jsme byly s kamarádkou na thajské masáži, kde jsme si také nechaly oždibovat odumřelou kůži z nohou malými rybičkami. Musím přiznat, že to bylo mě překonání strachu a posunutí komfortní zóny, protože jakmile jsem v moři nebo rybníce a jen by se o mě ryba „otřela“, tak šílím. :) Nakonec jsem to s podporou kamarádky zvládla. Po deseti minutách už nám to přišlo jako normálka :)) Níže sdílím fotku z tohoto úžasného zážitku, co jsme zažily v Thajském ráji v Praze!

12688085_10205747940519483_912945645820270643_n

O autorce:

Jmenuji se Romča Sedláčková a pomáhám lidem měnit jejich myšlení, díky čemuž pak přesednout ze svého Favorita do Ferrari. :)

Pod pojmem „Ferrari“ si můžete představit cokoliv. Šťastné partnerství, mít více peněz, spokojenou rodinu, být oblíbený mezi ostatními..

Díky tomu, že jsem dřív žila vystresovaný a nenaplněný život, dnes vím, co jsem musela změnit a nyní si mohu užívat každého dne naplno a radovat se z lásky, která je kolem nás. Mým poselstvím je předat toto uvědomění dál do světa lidem, kteří si přejí šťastné partnerství, skvělou práci a hojnost financí! Zkrátka cokoliv si doplníš sem ………………… To, proč to teď nemáš je jen ve Tvé mysli!

Letos v dubnu jsem napsala 1. e-book „10 tipů, jak si najít vysněného partnera“

10 tipů, jak najít vysněného partenra 10 tipů jak najít vysněného partnera

 

 

 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště