Manuál ke šťastnému partnerství

images

Partnerství je to nejkřehčí, co v životě máme. Proto bychom o něj měli pečovat s tou největší láskou a podílet se na jeho rozkvětu.. Vše v našich životech, co je kolem nás je výplodem energie, kterou do toho dáváme. Naše auto například, je to plod našeho času, který trávíme prací, jinak bychom si ho nemohli dovolit. A stejně tak vztahy, jaký vztah máme s partnerem je pouze výsledek toho, jak svůj vztah vzájemně plníme, jestli vůbec, nebo ho necháváme jentak bez energie být. 

Já sama jsem se spousty nových vhledů naučila od Denisi a Richarda, kteří jsou experti na vztahy, a kdo jsou vlastně tito dva úžasní lidé, kteří „opravili“ díky svým seminářům nejeden vztah, se můžete podívat TADY. 

Anebo spousty nových „rad“, se kterými můžete rezonovat a nemusíte, načerpáte z knih, vždy si z nich vyberete něco pro sebe, co právě řešíte ve svém vztahu..

Pokud dle svého přesvědčení souhlasíte, co v knize píší nebo ne, to je čistě na vás. Vnímejte své pocity při čtení kterékoliv knihy. :) Pokud s danou knihou nesouhlasíte, tak ji jednoduše odložte, na tom není nic špatného.

Ostatně já osobně jsem se nesmírně našla v knize od Aleše Kaliny – Partnerský manuál. Souhlasím s většinou zajímavých uvědomění v této knize. Doporučuji tedy i vám, protože čtete mé články, tak by se vám tato kniha mohla líbit a být vaším věrným průvodcem v uzdravování a vůbec objevování kouzel ve vztazích. :)

Protože když přijdeme „jak na to“, tak je to zajímavá jízda!

Ales_Kalina_partnersky_manual_stazeni_ukazky_2

Pokud si přejeme rostoucí vztah plný lásky je třeba se mu věnovat. Vždy tu platí ale pravidlo 50:50, nikdy nebude fungovat, když do vztahu bude investovat jen jeden a druhý se poveze.. To dřív nebo později ztroskotá..

Nedávno se mě ptal kamarád, co má dělat, aby byl jeho vztah zase fajn jako na začátku.. Ptám se, zda se s přítelkyní bavil, co mu na vztahu nevyhovuje a chybí.. Odpověděl, že ano. Že mu přijde, že je na ní závislý, nedokáže se věnovat ničemu jinému, jen jí. A pak na oplátku očekává nazpět od ní, že ona mu to bude „nuceně“ oplácet.

Ale takhle to přeci nefunguje. Ve vztahu by se nemělo dít nic ve stylu „když Ty mi pomůžeš s tímhle, já ti pomůžu zas s tamtím“. Vždyť je to hloupost. Ve vztahu si pomáháme zcela přirozeně a jen protože jsme přesvědčeni o tom, že to děláme z lásky k druhému a ne z důvodu toho, že je to třeba nebo jsme do toho dokonce nuceni. Vždy by to mělo být naše vědomé rozhodnutí.

A z toho, že se od ní nedokáže „odtrhnout“ pak plyne i to, že mu něco ve vztahu „chybí“. On se přestal věnovat sám sobě a tomu, co ho dříve naplňovalo. Celou svou energii směřuje na druhou polovičku, a to je kámen úrazu. JE V  O Č E K Á V Á N Í …

Protože náš život, jakoby se tvořil z několika nádrží:

– nádrže lásky, partnerství

– nádrže přátelství

– nádrže zájmů, zálib

– nádrže rodiny

– nádrže práce

….. To jsou ty nejdůležitější, jistě jich je mnohem více, ale všechny nádrže by měly být naplněny stejným poměrem. Kamarád je na tom tak, že jeho nádrž partnerství (lásky) přetéká a ostatní nádrže zaostávají a proto vzniká v jeho životě „problém“. A to, že je nespokojen.

Proč o tom mluvím? Protože jsem to sama ve svém životě zažila. Není dobré směřovat pozornost jen a pouze jedním směrem. I pokud máte malé děti, je občas dobré z rodinného života prostě vyskočit a jít naplnit své další nádrže. Zajít s kamarádkou na kafe, udělat si s partnerem romantický výlet či se věnovat nějakému projektu. Proč? Zase zpátky Vás to nabije a dokážete tak do nádrže „rodiny“ dát mnohem více a kvalitnější energie.

Možná v současné době řešíte spousty otázek týkajících se vašeho partnerského vztahu. Je spousty možností, kde hledat odpovědi, nejlepší je, když je hledáte uvnitř sebe. Avšak i nějací pomocníci vám mohou pomoci otevřít oči, protože možná si říkáte, že jste v nefungujícím vztahu, kde nevíte, zda to má ještě smysl, pokračovat.

V tomto ohledu mi velmi potvrdila mé domněnky a pocity kniha Aleše Kaliny, Partnerský manuál. Protože jsem tam našla potvrzení na mé zkušenosti, které jsem v partnerském vztahu objevila. Naleznete tam odpovědi na své otázky:

1) Jak poznám, zda ten muž se kterým jsem byla na rande je ten pravý pro mě?

2) Kdy je na čase stávající vztah, který už nefunguje, opustit?

3) Co naopak váš vztah posílí na vyšší úroveň? Pokud cítíte, že vá vztah stagnuje..

4) Dozvíte se, co může váš vztah zabíjet, aniž byste si to vůbec uvědomovali..

A naleznete zde mnohem více.

Na webu Aleše Kaliny ZDE si můžete stáhnout také ukázku z knihy. Nebo si o ni napište na email: kouzlomotivace@seznam.cz a do předmětu dejte „Partnerský manuál“. :-) Pošlu vám ji obratem.

Mně osobně kniha velmi potvrdila mé odpovědi, které už jsem v sobě znala. A velmi mě inspirovala v dalších tipech, jak vztah oživit a kdy vlastně poznat, že je vztah už „tabu“ a je čas jít dál.

Vždy dejte především na to, co cítíte sami v sobě, ikdyby vás okolí přesvědčovalo o čemkoliv. Vaše pravda je ta vaše a je ta nejsprávnější. Věřte sami sobě.

Reakce na knihu od čtenářky Darinky: 

Romi, děkuji moc!
Určitě je to užitečná kniha a do mé knihovničky by se šikla:)
Moc hezké, jak píšeš, že vše je o nás, kam až vztah necháme zajít.
Hezký večer a díky za to, co děláš:)

Romi

Lajkuj stránku na Facebooku – Kouzlo motivace. 

 

 

cropped-cropped-detail1.jpg

O autorce: 

Jmenuji se Romča Sedláčková a pomáhám lidem měnit jejich myšlení, díky čemuž pak přesednout ze svého Favorita do Ferrari. :)

Pod pojmem „Ferrari“ si můžete představit cokoliv. Šťastné partnerství, mít více peněz, spokojenou rodinu, být oblíbený mezi ostatními..

Díky tomu, že jsem dřív žila vystresovaný a nenaplněný život, dnes vím, co jsem musela změnit a nyní si mohu užívat každého dne naplno a užívat si lásky, která je kolem nás. Mým poselstvím je předat toto uvědomění dál do světa lidem, kteří si přejí šťastné partnerství, skvělou práci a hojnost financí! Zkrátka cokoliv si doplníš sem ………………… To, proč to teď nemáš je jen ve Tvé mysli!

Letos v dubnu jsem napsala 1. e-book „10 tipů, jak najít vysněného partnera“. 

 

 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště