Lze přejít žhavé uhlíky bosou nohou? (500 stupňů)

V polovině dubna jsem dostala výzvu od Petra Havlana na FIREWALKING.

Pro ty z vás, kdo nevíte, oč se jedná, tak jde o to, že transformujete STRACH na LÁSKU. Přijímáte výzvy od rozštípnutí tlustého dřeva holou rukou, přes chůzi po střepech bosou nohou, padání po zádech (ze 2 metrů) na lidi, kterým důvěřujete, že vás chytí, ohýbání skrze krční jamku drátu do betonu a tohle všechno vrcholí chůzí po žhavých uhlíkách..

Existuje jen život v lásce nebo ve strachu. Vždy máme na výběr a můžeme to změnit. 

DSC_0384

Jak žhavé uhlíky doopravdy jsou a zda jsem tuto VÝZVU dala, se dozvíte, když budete číst dále :)

Ostatně, realita, kterou tam zažijete, se nedá úplně dobře popsat na kus papíru (do článku na blog), to prostě musíte zažít na vlastní kůži! Protože každý z vás si tam pořeší to, co momentálně potřebuje. A taky si troufám napsat, že to není pro každého.

I tak se pokusím na svém vlastním prožitku posdílet, jak to probíhalo, jaké jsem měla pocity, a co všechno si uvědomuji, že se v mém životě změnilo 12 dnů poté..

Na firewalking jsem chtěla jít už někdy dva roky zpátky.. Tenkrát to nějak „vyšumělo“. Zřejmě jsem nebyla připravená, nevím.. A když mi letos v polovině dubna přišla pozvánka od Petra, tak jsem řekla „ANO“. Půjdu! Proč ne? Dali to jiní, dám to taky! Chlácholila jsem se stejně tak, jak když jsem byla u maturity :)

Pozvání jsem přijala taky proto, že jsem si počátkem roku 2017 dala takové „předsevzetí“, že budu přijímat různé typy výzev, co mi Vesmír sešle :) A ty nejvíc „bláznivé“ tím spíš 😀

Z čeho jsem byla ale úplně nejvíc překvapená, že z ohně jsem neměla vůbec žádný strach.. Spíš velký respekt!

Ani předtím, když jsme dorazili na místo (to ještě nehořel), ani když jsem ho viděla hořící, ani těsně předtím, když byl pěkně rozžhavený (měl přes 500 stupňů), než jsme byli připravení přejít..

Lepší je žít v lásce a důvěřovat životu – člověk se pak více uvolní, když ho přestane vědomě kontrolovat..

Proč jsem neměla strach?

Přisuzuji to faktu, že už delší dobu se snažím žít spíše v lásce, než-li ve strachu. Důvěřuji životu a všemu tomu, co se mi děje, že je důležité k mému posunu tam, kde si plním své sny.

Ostatně i proto jsem výzvu přijala. I ten fakt, že jsem se o události dozvěděla.. Mělo to tak být. Už delší dobu věřím v to, že nic se neděje náhodou. Když si dáš záměr, stanovíš si své sny, tak se Ti objeví cesty, které jsou důležité pro to, aby sis svůj sen splnil!

První zkouška ODVAHY..

.. bylo rozbít tlusté dřevo holou rukou. Destičku jsme dostali na úplném začátku. Říkala jsem si – to snad Petr nemyslí vážně. Dyť to nemůžu dát! Před touto první výzvou jsme se uvolnili bubnováním a společně posdíleli své strachy. Bubnování mě pěkně uvolnilo a pomohlo VYPNOUT HLAVU. Ostatně ta nám v životě dělá největší peklo.. Vymýšlíme, domýšlíme.. Jak říká Jarda Dušek ve svých 4 dohodách. Neměj domněnky a bude se Ti žít líp. Opravdu je to tak! :-)

DSC_0339

Na řadu jsem šla mezi posledními.. Říkala jsem si, že všechno má svůj čas a půjdu, až když to tak budu cítit. Všichni to dali. Štípali to tam jak dříví. Říkám si WOW, jsou úžasní. Co když budu první, která to nedá? Začala pracovat hlava.. Pak jsem si řekla, tak co – co nejhoršího se může stát.. A světe div se! Já rozbila dřevo holou rukou! Bylo to tak uvolňující a nakoplo mě to. Do dalších výzev jsem byla víc odhodlanější, že to prostě dám.

Začala jsem si důvěřovat..

DSC_0354

Tohle tlusté dřevo jsem doopravdy holou rukou rozbila, byť se mi tomu nechce dodnes uvěřit, je to tak :) Praha – Radotín 30.4.2017

Jak to vypadalo v realitě? Mrkni na video :) (1:52) a přihlas se k odběru – mám pro Tebe připravená další zajímavá videa.

Druhá výzva..

bylo přejít po střepech bosou nohou. Když jsem viděla ty střepy na vlastní oči, tak hlas ve mně říkal, že to snad není možný.. Ale strach jsem neměla. Vyfotila jsem pro vás detail střepů, abyste viděli, jaká byla realita.

DSC_0374

Ještě než jsem šla na řadu, tak spolu-organizátor akce Honza, střepy ještě protřepal.. Říkala jsem si „ajajaj“, ale tak nějak jsem do této výzvy šla mezi prvními. Měla jsem sice respekt, ale věřila si mnohem více než u dřeva. Bylo třeba si vybrat tu správnou cestu, aby jsem prošla v pohodě. Stejně jako v životě. Každý máme jinou cestu :-) a je třeba si ji pěkně prošlapat.

Jak jsem to dala se můžeš mrknout v tomto videu. 

PS: Když jsem ukazovala video babičce, tak si ze mě ještě dělala legraci, že si tam ty střepy tak nějak „uhlazuju“, že nejdu rychleji :)) Co dodat, že? 😀

Vše se děje tak, jak má

Během akce jsem si uvědomila zásadní věc, kterou s vámi chci posdílet. Když už někdo uvažujete do toho jít, tak JDĚTE! Už jste připraveni. Když jsem se dívala kolem na lidi, kteří byli na akci se mnou, tak jsem věděla, že všichni jsou zralí k tomu to absolvovat, už jen díky tomu, že přijeli.

Pokud by to neměli absolvovat, tak by se prostě něco stalo a oni by nepřijeli. Třeba by jim ujel autobus, neodešla platba za akci z účtu nebo jim onemocnělo dítě. Prostě něco by se stalo, co by jim neumožnilo se akce zúčastnit.

Cítím, že není vhodné kupovat tuto akci jako dárek k Vánocům či narozeninám někomu z blízkých. Jedině každý sám ví na co má a na co se necítí.. Je to stejné jako s tím, když někomu koupíte pod stromeček štěňátko..

Kouzlo společné energie

Petr nás chválil, že to tak skvěle dáváme. Jeden za druhým jsme zdolávali výzvy. Ve skrytu duše jsem si říkala, že to asi povídá každé skupině. Ale ono ne! Prý se někdy taky stane, že to prostě někdo ze skupiny nedá a je to v pohodě. My to dali všichni! Takže jo, měl pravdu :)

Uvědomila jsem si, že mě obrovsky dodalo kuráž to, že to ostatní dali. Do žádné výzvy jsem nešla jako první. Došlo mi, že stejně to mám v životě. Potřebuji nejdřív vidět „důkaz“, že to funguje jinému, a pak uvěřím, že to může fungovat i mně :) A prostě to pak dám! Asi nejsem moc velký vizionář no :)

Výzva číslo 3.. Jdeme na toooooo!

Skok ze dvou metrů do davu lidí a věřit jim, že mě opravdu chytí? Joo, to mi dělalo velký problém. Paradoxně jsem z toho měla ještě větší respekt, jak ze střepů a rozbíjení dřeva. Proč? Neumím důvěřovat druhým. Přišlo uvědomění. Nejspíš to je z toho, jak mě dost lidí v životě zklamalo, nedalo se jim věřit. Tady jsem věděla, že to 100% potřebuji zdolat. A tak jsem prostě SKOČILA! A oni mě chytili! Wow! Překonávám sama sebe!

DSC_0370

Začala jsem cítit, že můj život se začal dělit na dvě poloviny. Na dny před akcí a dny po akci. Tohle mi prostě změní radikálně život. Cítila jsem uvnitř sebe ten tichý hlásek.

Jdeme do finále – čtvrtá výzva!

Ohýbání drátu do betonu o krční jamku? To snad ne! To nemůže být pravda. To nemůže fungovat. Hlásal mi mozek. Svoje vnitřní přesvědčení jsem však začala zahánět do kouta, když jsem viděla, jak ostatní i tuto výzvu bravurně zvládají.

Podvědomě jsem doufala, že tuto výzvu nebudeme realizovat. Ne z důvodu strachu, ale tak nějak mi to přišlo nereálné.. Dát to, bez újmy na zdraví.. A ono to jde! Ostatně, podívej se na video. Doteď nemohu uvěřit, že i tuhle výzvu jsem zvládla na výbornou.. Ufff.

Když dáte tyhle čtyři výzvy, tak uvěříte, že doopravdy všechno, co si umanete je ve vašem životě možné!

Přesně tak jsem se totiž cítila, když se začal den ubírat do finále. 4 výzvy zdolány a ta 5. největší před námi.. „Když jsem dala tohle všechno“, tak už dám i uhlíky! Ikdyž jsem měla obrovský RESPEKT..

Neuvěřitelné! Do poslední chvíle mi to všechno přišlo jak jeden velký SEN! 

Můj kamarád Marek mi říkal, že kdyby věděl, co všechno bude ten den absolvovat, tak by do toho asi nešel.. A dnes? Je moc rád, že to vše dokázal. A já jsem moc vděčná, že jsem mu o této akci mohla říct.

Pokud i Ty cítíš, že to s Tebou rezonuje a cítíš uvnitř sebe takový ten pocit „vzrušení“, láká Tě to. Tak do toho pojď. Ostatně, pokud bys na to nebyl připravený, tak článek nečteš až sem a nemáš „motýlky v břiše“. (smích)

Přechod přes uhlíky – 5. výzva

Oheň je otevřen! Kdo chce, může vykročit. Zvolal Petr. Cítila jsem obrovský respekt, takže jsem šla asi dvakrát kolem ohně dokola a teprve potom se odhodlala. Uhlíky jsem cítila. Jak by ne, měly 500 stupňů, ale nepopálila jsem se. Vnímám že je to hlavně z toho důvodu, že dnes radši žiji v lásce a ne ve strachu, takže mě nenapadla ani jedna myšlenka toho, že bych se mohla spálit.

Člověk dokáže cokoliv!

Oheň jsem pak přešla ještě podruhé a cítila obrovskou vděčnost a taky to, že mi tato zkušenost stačila k tomu, abych si uvědomila, že ve svém životě mohu dokázat cokoliv si jen umanu!

Další den jsem měla nožky jak po pedikůře, pěkně hladké :) necítila jsem žádnou bolest.

Pokud vnímáš, že potřebuješ nakopnout ke změně ve svém životě. Cítíš, že potřebuješ udělat větší krok ke splnění svého snu, který je Ti dnes vzdálený. Doporučuji Firewalking! Petr Havlan je výborný průvodce, cítila jsem se zahrnuta láskou od začátku do konce, takže děkuji!

Petr pořádá další FIREWALKING 18.6.2017, když pošleš objednávku TADY do 15.5.2017 a do textu dáš „Romčulka“, že ses dozvěděl o akci ode mě, tak ještě ušetříš 500,- a to se VYPLATÍ! :-) A těším se, jak mi napíšeš svoje dojmy a transformaci v životě!

Už jsou jen 3 volná místa za zvýhodněnou cenu, tak neváhej.

Je 11 dní po akci a co zažívám?

  • to, co jsem dlouho oddalovala z jakéhokoliv důvodu, to realizuji TADY A TEĎ!
  • více si vážím sebe samé a jsem vděčná sama sobě za vše, co jsem dosud v životě dokázala
  • mé strachy, které jsem před akcí měla, se ještě snížily
  • více odpočívám, více vnímám vlastní tělo – o co si řekne, to mu ráda dopřeji

Vnímám, že den ode dne si má zkušenost „sedá“ a více jdu vstříc svému vysněnému životu naproti. Jde to jednodušeji, vypínám hlavu a více naslouchám svému vnitřnímu vedení. Tato zkušenost mě velmi obohatila v tom, že z čeho jsem měla dříve strach, to dnes s chutí realizuji, protože vím, že DNES je dnes a ZÍTRA už nemusí nastat. :)

Pokud cítíš, že chceš ve svém životě něco změnit, tak věřím, že Tě akce „nakopne“ tak, jako mě vyrazit na CESTU, která bude hodně dobrodružná.

S láskou a respektem k mému prožítku, který jsem mohla prožít díky Firewalkingu s Petrem! Díky Péťo za to, jaký jsi skvělý člověk. Romi

O autorce: 

Romča je dvacetiosmiletá slečna, která má ráda, když jsou lidé šťastní, a proto jim k nalezení cesty ke štěstí napomáhá. Je autorkou ebooku 10 tipů, jak najít vysněného partnera a letos založila Vysněnou seznamku, kde se můžeš seznámit se svou spřízněnou duší.

_MG_9351

http://www.vysneneseznameni.cz

 

 

 

 

 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště