Jak to zařídit, aby rok 2017 byl Tvým nejkouzelnějším rokem? (3 kroky)

Už je to 21 dní, co si hezky lebedíme v novém roce a mě by zajímalo, jak se cítíš? Napiš mi to klidně do komentáře a poděl se o své dojmy. :)

new-years-eve-1941665_1280

Pro mě je rok 2017 vstupem do úplně jiné dimenze. Cítím, jak se otevírají dveře příležitostí a že jen otázkou nás samotných, zda je otevřeme nebo ne. Denně k nám přichází různé výzvy a je jen na nás, jak je vyhodnotíme. Zda to vezmeme vážně a uděláme prostě něco JINAK, aby se náš život mohl pohnout JINÝM směrem. Nebo to necháme jak to je..

Ale abych se držela tématu kvůli kterému jste tento článek otevřeli. Ano, je jen na nás, zda tento rok bude kouzelným. A já bych se s vámi ráda podělila o pár tipů, doporučení, postřehů z mého života (nebo jak jinak to nazvat) díky nímž rok od roku, měsíc od měsíce a den ode dne se stává můj život bohatším. Co jsem se naučila? Co mě dělá radostnější? Díky čemuž zažívám více kouzel ve svém životě?

1. NASLOUCHÁM SAMA SOBĚ

Dříve (v mém dětství) jsem žila ve změti omylů, přešlapů, které bych vymazala ze svého života. Moje prožitky byly nenaplněné. Byla jsem smutná, neuměla jsem si užívat život. Byla jsem negativní… Nedávno jsem narazila na svůj příspěvek na Facebooku z roku 2010 a zděsila jsem se! A pak zas uklidnila, protože.. Tolik jsem se změnila, ušla jsem takový kus cesty za který jsem sama sobě vděčná, byť to nebylo nejjednodušší. Věřím tomu, že…

VŠE SE NÁM DĚJE Z NĚJAKÉHO DŮVODU A JE TŘEBA, ABYCHOM TO PROŽILI, ikdyž je to někdy sebevíc bolestnější.

Přišla jsem na to, že můj život byl tenkrát řízen NĚKÝM. Televizí, učiteli, rodinou, přáteli. Nechávala jsem se ovlivňovat a vůbec jsem nenaslouchala sobě. Co já vlastně chci? Co si přeji? Co mi dělá dobře? Vždycky jsem všem říkala ANO. A nedívala na sebe, nenaslouchala svému nitru, a tak jsem onemocněla. Duševně. Proč? Protože jsem svou moc a svůj život předala druhým lidem.

Tvé srdce – ten nejlepší učitel 

Dnes naslouchám svému kamarádovi, vnitřnímu hlasu, který mi vždy řekne pravdu. A není to hlas v mé hlavě, protože ten toho nakecá. Poslouchám své SRDCE! Když jsem nerozhodná a nevím, tak se zeptám svého srdce, co když udělám to a to, je to správná volba? Srdce vždy odpoví. Je to vnitřní pocit, kdy se nacítím dovnitř a zjistím, zda to či ono je správné.

Ale nelze to cvičit, když dnes a denně sledujete televizi, posloucháte hlavně druhé lidi, řídíte se jimi. Když si neumíte dopřát rande jen sami se sebou, třeba někde v přírodě. Prostě a jednoduše tam, kde je klid a jste tam jen vy a příroda. To je tolik léčivé! Pokud máš problémy se napojit na sebe, necítíš své srdce, tak jdi ven a příroda Ti pomůže, protože to je úžasný učitel k nalezení cesty k sobě samému.

2. VYSNĚNÝ ROK 2017

Kdybych neměla představu kam jdu, co si přeju, v čem se cítím šťastná a naplněná, tak by mě život dovedl jen tam, kam se dovedu sama, do chaosu a nepořádku. Pokud nevíš, co si přeješ, co si chceš v tomto roce splnit, tak radím opravdu jít ven, být sama/sám se sebou a dávat si otázky.. Ona se ta odpověď najde :)

A pokud víš, co si přeješ. Kde cítíš svou vášeň a naplnění, hoď to na papír. Dělá to divy!

Dříve jsem své sny a touhy nosila jen v hlavě a NIC SE NEDĚLO. Můj život byl stále stejný. Říkám si proč? Vždyť to tolik chci?! Už několik let mám vyzkoušené, že jedině tak, že své sny hodíš na papír, tak se mohou zrealizovat. Jak to dělám?

*** VYTVOŘÍM SI KOLÁŽ BUDOUCÍHO ŽIVOTA

Skrze obrázky, texty, hesla si vytvořím svou nástěnku přání. Zkrátka vše, co bych si přála v tomto roce zažít. A nástěnku si dám někam tak šikovně, abych ji měla denně na očích. Já ji mám u psacího stolu.

Tím, že máme na očích své SNY, tak jsme k ním blíž a blíž a jedině tak se mohou realizovat :)

Zde je příklad mé koláže kouzelného roku 2017 :)

16115015_1224133900998231_1654291912351845140_n 16105815_1224133924331562_5216594027522317953_n 16114880_1224133950998226_6281249625910779977_n

Cestuješ rád/a? Připoj se do naší komunity cestovatelůDeník cestovatelky ZDE. :)

*** NA POZADÍ V POČÍTAČI A MOBILU

si dám obrázek toho, co si přeji zažívat. Nevěřili byste tomu, jak moc nás obrázky ovlivňují. Takže pokud máte na tapetě nějaký děsivý obrázek zombíka, tak se nedivte, že jste pořád tak ustrašení. :)) Tahle síla je fakt mocná – je jen otázkou, jak toho využijete! Zda ve svůj prospěch nebo neprospěch..

*** SVÉ TUŽBY SI PÍŠU DO BLOČKU

Jak? Co mě napadá, tak si zapisuji do papírového bloku. Píšu si sem ty nejmenší sny, až po ty největší. A když se mi všechny nesplní v daný rok, je to v pořádku. Přesunu si je na rok další a jsem vděčná za ty, co se uskutečnily :)

3. PŘEKRAČUJI ZÓNU KOMFORTU

Ano, jsou věci, do kterých se nám nechce. Jsme leniví.. Dost dobře to znám. Ale! Pokud máš vybudovaný vztah sama/sám se sebou a tvůj vnitřní hlas srdce Ti poví. Jooo, běž na tu akci – to je super! A ty si řekneš – joo, šla bych ráda, ale mně se tak nechce (ovlivňují Tě vnější okolnosti jako třeba, že Ti to kamarádka odřekla), tak přesto jdi! Překroč zónu komfortu!

Co když tam potkáš svou spřízněnou duši?

Co když tam navážeš zajímavou spolupráci?

Co když se tam seznámíš se svou budoucí nejlepší kamarádkou/kámošem?

Stát se může spousta věcí. Ale když budeš sedět v místnosti o čtyřech zdech, tak věř mi nebo ne. Tam se Ti toho moc nepovede.. Tohle vnímám jako největší výzvu pro tento rok. Jít ze své zóny komfortu a víc a víc dělat to, co mi velí mé srdce, ale lenost dřív nedovolovala.

To je rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými. Ty úspěšní prostě jdou do AKCE, byť jsou sebevíc leniví. Ano, člověk jako takový je tvor „lenoch“, ale věci se nedají do pohybu jentak.

Toto jsou ty nejdůležitější kroky, které osobně vnímám. Další inspirace a tipy ke kouzelnějšímu životu s Tebou budu sdílet po celý rok 2017. Takže pokud Tě článek inspiroval, dal Ti něco do života, tak se registruj do VIP skupiny a vždy, když napíšu nový článek, tak Ti ho pošlu na mail :-)

Zažádej si o zasílání na kouzlomotivace@seznam.cz. Těším se na společnou cestu ke kouzelnějšímu životu.

Romi

O autorce: 

Romča je dvacetiosmiletá slečna, která má ráda, když jsou lidé šťastní, a proto jim k nalezení cesty ke štěstí napomáhá. Je autorkou ebooku 10 tipů, jak najít vysněného partnera a letos založila Vysněnou seznamku, kde se můžeš seznámit se svou spřízněnou duší.

15781186_10208154668566180_5083903528996657183_n

 

 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště