Jak mít více štěstí v životě? 3 knihy, co Ti k tomu pomohou :) – část druhá…

12717333_942290579182566_4655530580833583824_n

V prosinci jsem s vámi sdílela 3 tipy na knihy, co mě samotné posunuly v životě správným směrem, pokud jsi článek nečetl/a, tak to můžeš napravit TADY :) 

A dnes? Dnes budu sdílet knihy, které Ti pomohou vytvořit více ŠTĚSTÍ v životě. A co je vlastně štěstí? Jistě si pod tím každý představíme něco jiného. Pro mě to je stav, kdy jsem spokojená ve všech oblastech života a zažívám stav hluboké vděčnosti a pokory, ke všemu a všem. Jsem vděčná za to, co v životě mám, co jsem prožila. Už jen při čtení těchto knih se cítím šťastná!

Ještě si však pamatuji na dobu, kdy jsem byla někde na začátku střední a vypůjčovala jsem si takovéto odborné (motivační) publikace. Začalo to Robertem Kiosakym (Bohatý, chudý táta). Ostatní lidé četli romány, detektivky, jiné knihy. A mě knihy osobního rozvoje přitahovaly neskutečně magicky. Tenkrát jsem si připadala divná, že čtu něco úplně JINÉHO než většina populace :)) A dnes jsem za to neskutečně ráda, protože se díky těmto knihám měním. Měním v člověka, který si život užívá plnými doušky a učí se, jak prožívat štěstí ve všech oblastech života :-)

Dnes s vámi sdílím dalších z těchto knih, co mě posunuly dál v životě (správným směrem).

ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI – učení Abrahamovo

12644810_936806943064263_1811217992000738323_n

Kniha, co mě ještě víc utvrdila v tom, že síla myšlenek je obrovská. Na co myslíme, to se nám děje. A nejen myšlenky, ale hlavně je to o tom, JAKÉ POCITY v danou chvíli zažíváme. Ono totiž když zažíváš při něčem příjemné pocity, život má tendence Ti příjemné zážitky posílat ve větších objemech. Ale jakmile začneš mít negativní pocit, tak se Ti zas promítají negativní věci v životě – je to o tom na co se zaměříš. Proto je opravdu důležité vybírat si, co do svého života pustíš. Protože to ovlivňuje Tvůj další směr..

A proč se spoustě lidem nedaří plnit jejich přání?

Když se přeci tak snaží. Vizualizují si, představují svůj sen. Ono stačí to, že si řekneš. Ráda bych si pořídila tento krásný domek, na chvíli se zasníš a pak proneseš „ale stejně si ho nemůžu dovolit“. No a touto větou všechno jako bys rázem zbořila. Všechno, co si do svého života můžeš přitáhnout závisí jen na tom, jaké máš u toho pocity. Stačí jedna negativní myšlenka, byť ji pronese někdo jiný, můžeš se snažit nejvíc a realizaci svého snu se vzdaluješ. Proto je důležité být na pozoru také v tom směru, komu se se svými plány svěřuješ.

Anebo stačí jen, že někdo jiný má něco, co by sis přál/a Ty (a ještě to nemáš). No a možná v tu chvíli závidíš danému člověku, proč on to má a Ty ne! Už u tohoto máš špatné pocity. A proto se Ti to ne a ne splnit. Není se čemu divit. Vesmír Ti dá pouze to, u čeho cítíš dobré pocity. Proto je přej druhým to, co bys rád/a Ty.. A můžeš to mít! 

Před několika dny si jedu svou Fabií po silnici a ve zpětné zrcátku zpozoruji luxusní BMW. Auto, co se mi moc líbí. Je bezpečné, pohodlné, luxusní. Není to něco, co bys vyžadovala, ale když si to člověk může dovolit, proč ne :) Mám ráda kolem sebe hezké věci. No a tak jsem se dívala do zrcátka a představovala si, že tam vidím sebe. Jak to auto řídím, jak se tam cítím. A najednou mnou projela vlna vzrušení. To je ono!!! Takové pocity startují to, že se vesmírné zákony přitažlivosti dají do pohybu. Proto plánuji domluvit i testovací jízdu v tomto luxusním autě. Rada pro Tebe: Sleduj všechno, vyzkoušej si všechno, zaměřuj se na to, co si v životě přeješ – měj u toho skvělé pocity a jsi na té správné cestě.

O tom a mnohem více je tato kniha, která mě hodně pomohla v pochopení dalších souvislostí. Děkuji za ni :)

Další kniha, co Ti doporučuji..

Jednoduše buďte šťastní – Pierre Franckh

Můj neoblíbenější spisovatel. Tuto knihu, vlastně jinou, jsem dostala od své kamarádky Terky k Vánocům.. Ona mi totiž věnovala nejdřív knihu Jednoduše buďte úspěšní. Tu knihu však už ve své knihovničce mám (jsem velký knihomol, tak vybrat mi titul je někdy oříšek :)), tak mi Terka knihu vyměnila za titul Jednoduše buďte šťastní. A musím konstatovat, že jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky, protože zbortila spoustu mých špatných přesvědčení, co jsem měla.

12039383_10205555465307723_3945617463955038582_n

Prozradím pár kapitol, které mě doslova uchvátily a nasměrovaly na tu správnou – šťastnou cestu pro spokojený život.

 1. Štěstí je změna – žít život v zajetých kolejích je tak trochu nuda a stereotyp. To, že se nebojíme změn nás osvobozuje. Pokud se držíme svých jistot (práce, bydlení) nás dost svazuje.. Tato kapitola mi otevřela oči v tom, že jedině tak, že zavřeme jedny „dveře“, tak se nám mohou otevřít druhé. Bez změny to však nepůjde. Lidé, co se nebojí změn jsou ve svém životě svobodnější!
 2. Nesrovnávej se s ostatními – každý jsme jedinečná osobnost. Není druhého člověka, který by byl úplně stejný jako my. Nikdy v životě neexistoval a existovat nebude. Važme si proto toho, jací jsme. Posilujme svou jedinečnost a mějme se rádi takoví, jací jsme.
 3. V každém neštěstí je ukryto štěstí – to známe jistě ze svého života že to, co nám v danou chvíli přišla jako největší tragédie světa nás naopak v konečném důsledku posílilo a zpětně jsme mohli být naopak rádi, že se to přihodilo, protože jinak bychom se nedostali tam, kde jsme teď. Proto berme život tak, jak přijde. Nic se neděje jentak, vše má svůj důvod! :)
 4. Pokud chceš být šťastný, tak nečti noviny, nesleduj zprávy – už několik let nemám televizi a neskutečně mě to osvobodilo. Dívám se na filmy, které si sama vyberu ne ty, co mi předkládá televize. Nesleduji zpravodajství, protože to by ve mně vyvolávalo negativní emoce, kterými bych si pak díky zákonu přitažlivosti přitahovala do života jen to negativní a to nechci (tak, jak jsem psala v odstavci o knize Abrahamovo učení). Proto televize v mém bydlení nemá své místo. Mé myšlenky se zklidnily, já se zklidnila. Jsem strůjcem svého života.
 5. Mluv o druhých jen v dobrém – na tomto musím sama ještě zapracovat, protože mi to občas ujede :) Ikdyž to třeba tak zle nemyslím. A je to pravda, pokud mluvíte o druhých v dobrém, dějí se vám dobré věci, máte je v srdci. Naopak, když mluvíte o druhých ne-dobře, tak se to zas a pouze ukládá ve vás samotných, pak jste třeba plní vzteku (pokud jste o druhých mluvili ve vzteku). Všechno se odráží na vás samotných. Je to jak bumerang – to, jak jednáte k druhým se vrací k vám samotným. Přímo do srdce. Není to tedy zbytečné? Mluvit zle o druhých?

52 ZMĚN – L. BABAUTA

Toto je další kniha, která vám pomůže v cestě za šťastným prožíváním života. Všechny změny v našem životě jsou obohacující. V této knize se můžete inspirovat 52 změnami, které ve svém životě můžete udělat, aby jste do něj vnesli nový nádech :) A věřte mi, změny jsou příjemné. Už to, že jdete do práce jinou cestou váš život prostě osvěží. Dělat věci jinak, než jste zvyklí už nějakou dobu. Níže uvádím několik tipů v čem můžete vy sami udělat změnu (podrobnosti jak na to najdete v knize, která stojí za investici do vás samotných):

 1. UVĚDOMUJTE SI, CO JÍTE – to mě nesmírně obohatilo, když jsem si uvědomila, že smažené jídlo opravdu mému tělu dobře nedělá a velké porce také ne. Toto jsem změnila a za rok jsem shodila skoro dvacet kilo. Nech se inspirovat mým příběhem. 
 2. HRAJTE SI – být tak trochu dítě v tom vážném světě je moc fajn. Tento víkend jsme byli s přítelem na dětském hřišti a houpali se na houpačkách, byla to sranda :) Najednou z hlavy jako když vystrnadíte přebytečné myšlenky a vaše duše omládne a zaraduje se. To mi věřte :) Zkuste to! Hrajte si.
 3. UKLIĎTE SI VE SKŘÍNI – to je další věc, kterou jednou za čas praktikuji a přijde mi to tak, když si uklidim skříň jakobych si udělala pořádek i ve své mysli. Najednou je tam více místa pro další nápady, projekty :) Určitě doporučuji!
 4. SAMOTA – být aspoň třicet minut denně o samotě považuji za naprostý základ. Ikdyby šlo o procházku s pejskem. Zastavíte se. Najednou se podíváte na svůj život s odstupem. Ideální je vypnout mobil, počítač, vše, co vás nutí reagovat..
 5. POMÁHEJTE DRUHÝM – velmi ušlechtilé, co můžete udělat. Nabije vás to úžasným pocitem užitečnosti a druzí vám to vrátí :)

Další knihy, co mohu doporučit:

 1. 21 způsobů jak najít lásku – více info TADY
 2. Učebnice sebelásky – jak láska k sobě samé mění to, kolik máš peněz, jaké máš vztahy, jestli jsi zdravá/zdravý…
 3. Moje peníze – Zdeňka Jordánová
 4. Nejbohatší muž v Babyloně 
 5. 10 tipů, jak najít vysněného partnera 

O autorce:

Jmenuji se Romča Sedláčková a pomáhám lidem měnit jejich myšlení, díky čemuž pak přesednout ze svého Favorita do Ferrari. :)

Pod pojmem „Ferrari“ si můžete představit cokoliv. Šťastné partnerství, mít více peněz, spokojenou rodinu, být oblíbený mezi ostatními..

Díky tomu, že jsem dřív žila vystresovaný a nenaplněný život, dnes vím, co jsem musela změnit a nyní si mohu užívat každého dne naplno a radovat se z lásky, která je kolem nás. Mým poselstvím je předat toto uvědomění dál do světa lidem, kteří si přejí šťastné partnerství, skvělou práci a hojnost financí! Zkrátka cokoliv si doplníš sem ………………… To, proč to teď nemáš je jen ve Tvé mysli!

12278758_10205399452047489_4224386171452191224_n

 

 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště