Jak mít konečně to, co si přeješ? Aneb – dovol si pouštět to, co už pro Tebe nefunguje..

V dnešním článku si s vámi přeji sdílet hlubokou pravdu, kterou jsem si už několikrát potvrdila ve svém životě. Pokud je tu něco, co Tě nenaplňuje, nebaví, nedává smysl. Je čas na to to pustit. Třeba máš nefunkční vztah, který Ti nedává to, co by sis přál/a nebo práci, kde Tě to štve. Nevíš kudy dál? Jak to řešit?

digital-art-398342_1280

I já si prošla krizí v zaměstnání, vztazích.. A došla jsem k úžasnému poznání, o které se s Tebou chci v tomto článku podělit. Protože a jednoduše není nic hezčího než žít ve světě, kde lidé tvoří vztahy, které jim dávají smysl a milují svou práci.

Toto beru za své poslání. Ráda bych pomohla k rozkvětu společnosti tímto směrem. Protože jakmile budeme šťastní ve vztazích, a v tom, co děláme pro svět (to, co nám dává smysl), tak jsme rázem šťastnější ve všech okamžicích našeho života a vážíme si jich. Ono je to všechno propojené. Jen těžko můžeme rozdávat v práci radost, když máme vztah, který nás deprimuje.

A naopak..

Jen těžko můžeme do svého vztahu dát 100% naší pozitivní energie, když docházíme do práce, která nás vysává a více nám bere než dává.. Jsou to dvě strany mince, které spolu úzce souvisí.

K sepsání tohoto článku jsem došla ve chvíli, kdy mi napsala jedna milá čtenářka tohoto blogu a také příspěvků na Facebooku. Ptala se mě na radu, zda má odejít od přítele, který je na ní sice moc hodný, ale ona tam necítí, že by to bylo to pravé. Necítí tam vášeň, necítí že tohle je TEN vztah, po kterém vlastně touží.

Možná řešíš podobou otázku, kdy se nacházíš ve vztahu, který Ti nedává, co by měl…To, co si přeješ, co doopravdy chceš.

Ve svém životě jsem si prošla pár vztahy a zjistila jsem, že ten PRAVÝ pro mě je ten, s kterým nemyslím na jiné muže, ani je nevyhledávám. Jsem šťastná s tím svým. Prostě neřeším jiné, ani mi to nepřijde na mysl, že by tu měl být pro mě ještě nějaký jiný do budoucna. Protože pokud Tě napadají myšlenky na nějakého jiného, je to známka toho, že ten muž s kterým jsi nyní ve vztahu, zřejmě není ten pravý.

Uvědomila jsem si, že když jsem totiž měla partnera a v mysli jsem si říkala: „sakra, tady musí být ještě někdo jiný, vedle koho budu absolutně šťastná a rozkvetu jak květina“, tak jsem následně zjistila, že ano. Je! Doopravdy byl. Ale objevil se až posléze. Musela jsem být trpělivá a hlavně dokázat být sama. Pokud se totiž vrháš ze vztahu do vztahu a nenecháš si čas na rozmýšlení, nemůžeš zjistit koho vlastně doopravdy chceš.

A tak jsem musela takové partnery nechat jít, se kterými jsem necítila, že to jsou ti praví pro mě.

Jedna mně hodně blízká kamarádka se mě ptala. „Ale Romčo, řekni mi, jak to vlastně dokážeš – rozejít se? Když cítíš, že to není to pravé pro Tebe?“

Já odpovídám, jednoduše. Když se máš ráda a víš co chceš, tak to dokážeš. Ty už víš, jaký chceš žít život a po boku jakého muže. Ty to víš. Ale to hlavně díky tomu, že si dáš ten čas, kdy jsi úplně sama. Definuješ si, kdo by to měl být. Jak si to definovat? Podrobný postup píši v jedné kapitole ebooku 10 tipů, jak najít vysněného partnera. Protože pokud nevíš co chceš (to se týče čehokoliv), tak je nemožné, aby se Ti to splnilo. 

Pokud se však ráda nemáš, tak budeš stále potkávat partnery, kteří Tě to mají naučit. Možná k tobě budou hrubí, fyzicky Tě napadnou, budou si s tebou hrát jako s loutkou, manipulovat Tě. Ale to jen proto, aby jsi došla k tomu poznání, že jen Ty jsi nejvíc. O Tebe tady v životě jde. Jen a jen o Tebe.

Mám dobrou kamarádku, která už je několik let v manželství. V bývalém si vytrpěla své. Partner si s ní hrál jak se mu zlíbilo. Ona se v té době neměla ráda, a tak mu to dovolovala. Pak se však začala měnit. Už si to líbit nenechala. Začala postupně zas stát na svých nohou. Odešla od něj. Chvíli byla sama. Poté našla svého úžasného partnera, se kterým je nyní několik let v manželství a je neskutečně šťastná.

Ale musela si říct „dost“.

Ona mi řekla jednoduchou věc. Ty si musíš uvědomit, že o Tebe jde. O nikoho jiného. Stát si za svým, mít se ráda. To je ten klíč. Ano, kompromisy jsou ve vztahu potřeba, ale nenechat se ovládat k obrazu druhého člověka. To pak nejste sami sebou, ale tím, kým vás chce mít druhý a to je cesta do pekel.

Protože ikdyž se budete sebevíc chtít přiblížit tomu obrazu, který chce vidět váš partner, tak stejně nebudete spokojeni ve finále ani jeden. Vy skončíte jak kus použitého hadru, protože jste pro partnera chtěli být takovými, kterými vás chtěl mít. A jeho to přestane bavit. Vždyť koho by to bavilo, že?

Stejně to platí i v pracovním životě. Cítíš, že v tom co děláš už nevidíš smysl? Nedodává Ti to takové nadšení jako na začátku? Možná je potřeba udělat změnu. Možná není třeba hnedka nutné odcházet z práce, ale třeba postačí jen změnit pravidla hry. Stanovit si hranice, aby to bylo příjemné i Tobě. Nejen Tvému zaměstnavateli. Někdy je však nutné danou pracovní pozici úplně opustit. Neznám Tvou situaci, ale poradím, abys vnímal/a své srdce. Co Ti šeptá hlas v Tobě?

Poslechni ho. Vyplatí se to. Ve svém životě se mi mnohokrát potvrdilo, že když jsem pustila to nefunkční, tak vždycky přišlo něco, co bylo mnohokrát lepší než to předtím. Nenechat se pohltit strachem. Postupně jsem šla ve svém životě, co se týče pracovních příležitostí, vždy za lepším. A stejné to bude ve Tvém životě, pokud víš, kam směřuješ. Pokud nevíš, budeš stále bloudit dokola.

Proto Ti poradím. Pokud nevíš, kam má směřovat Tvůj život a co vlastně chceš, tak..

  • najdi si doma nějaké tiché místo nebo zajdi do přírody
  • rozjímej v klidu, v tichu – dej si dostatek času
  • pokládej si otázky, co vlastně v životě chceš? Jak vypadá Tvůj ideální den/život? Klidně si ho popiš na papír. Nepřemýšlej nad tím, že to nejde. Prostě piš, pusť svou fantazii na plné obrátky. Sni! Dovol si snít ve velkých rozměrech. Když sníme, podvědomě k sobě přitahujeme ony příležitosti, které nám dopomohou k životu našich snů :) Přesně jak jsme si ho definovali.
  • zapisuj si vše, co Ti přijde na mysl – eviduj vše, co Ti odpovídá Tvé nitro, když se ho ptáš, kudy má pokračovat Tvá cesta/v čem se cítíš skvěle? Šťastně? Každý ji máme jinou, originální a specifickou. Na tuto otázku Ti nikdo jiný nedokáže odpovědět. Každý máme jiné poslání, jiný dar, který máme tady a teď předávat světu.

rock-1181621_1920

Níže uvádím odkazy k videím, které Ti ještě více pomohou zahloubat se do sebe a zjistit co dál. Video se Ti zobrazí, když klikneš na zabarvený text :)

Jsi na životní křižovatce a nevíš kudy dál? 

Samota. Co vám může přinést? 

Poznejte své sny. 

Pokud máš jakýkoliv dotaz, neváhej a napiš mi na kouzlomotivace@seznam.cz :)

O autorce: 

13076864_10206319152279420_355499040150204774_n

Jmenuji se Romča Sedláčková a pomáhám lidem měnit jejich myšlení, díky čemuž pak přesednout ze svého Favorita do Ferrari. :)

Pod pojmem „Ferrari“ si můžete představit cokoliv. Šťastné partnerství, mít více peněz, spokojenou rodinu, být oblíbený mezi ostatními..

Díky tomu, že jsem dřív žila vystresovaný a nenaplněný život, dnes vím, co jsem musela změnit a nyní si mohu užívat každého dne naplno a radovat se z lásky, která je kolem nás. Mým poselstvím je předat toto uvědomění dál do světa lidem, kteří si přejí šťastné partnerství, skvělou práci a hojnost financí! Zkrátka cokoliv si doplníš sem ………………… To, proč to teď nemáš je jen ve Tvé mysli!

V dubnu roku 2015 jsem napsala svůj první ebook 10 tipů jak najít vysněného partnera (psáno dle skutečné události, té mé..)

 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště