Co Ti letos nadělí Ježíšek? :)

Blíží se Vánoce.. Příjemná vánoční atmosféra.. vánoční cukroví, koledy, kapr, bramborový salát, dárečky, voňavý stromeček, pohádky a setkání s nejbližší rodinou. Někdo blížící se vánoční svátky vnímá tak, aby nakoupil co nejvíce dárků pro druhé. Jiný člověk si ani neuvědomuje, že už příští týden je Štědrý den. Jak taky? Když venku to vypadá na podzim, že? :) Jiný si nehraje na dárky, ale jsou pro něj důležité poklidné chvíle s rodinou..

15442331_10207993679661558_7197140736555026075_n (třetí svíčka na adventním věnci hoří.. už se to blíží)

Všechno jak to cítíme je V POŘÁDKU. Jsme to my.

Jak to máš Ty? Na co se s nadcházejícím vánočním obdobím těšíš ty?

Ráda bych Tě tímto článkem vyzvala k vnitřnímu klidu.. Poklidné pečení vánočního cukroví, pokud Tě to dělá šťastnou. Stačí i jen to „těšení se“.

Období Vánoc vnímám jako skvělý čas k utřídění si myšlenek toho, co se v tomto roce událo a pod stromeček si můžeš přát to krásné, co si přeješ žít v novém roce s magickým číslem 2017..Uf, to to letí. Proto je nejvyšší čas si uvědomit, že přítomné okamžiky jsou ty nejdůležitější..

Vnitřní pocit klidu vnímám jako dost důležitý. Letos jsem kapitulovala na fronty v obchoďáku, většinu dárečků jsem nakoupila na internetu, snadno, rychle a z pohody svého domova. Nezapomněla jsem ani na dáreček pro sebe. To vnímám jako hodně důležité, nezapomínat na vyjadřování lásky k sobě. Protože to, jak se cítíme vnitřně se pak odráží do okolí..

Letošní Vánoce si přeji užít v klidu, pohodě, lásce.. To vnímám jako hodně důležité. Beztak nejdůležitější jsou vztahy v rodině, s partnerem. Na to se těším nejvíc. Na okamžiky s blízkými. Na pohled k rozsvícenému stromečku, na radost v očích druhých z napětí, co je asi zabaleného v dárkovém papíru :)

15400582_10207931737473042_211220784640182802_n (vánoční stromeček na náměstí u nás v Berouně :)

Jak vnímáš letošní Vánoce Ty? Prožíváš svůj vnitřní klid? Těšíš se? Na co se těšíš ze všeho nejvíc? Napiš mi do komentáře. Pojďme se společně naladit na tento krásný čas a udržet si ten pocit po celý další nový rok.

Víš, co jsem zjistila? Že pokud chci žít v klidu, je třeba si nejdřív ten klid vytvořit v sobě sama. Okolí, realita, ve které žiji je jen odrazem toho, co nosím ve svém nitru. 

Dnes jsem napsala na Facebooku status, kde vyzývám ostatní, abychom si společně přáli letošní Vánoce strávit se sněhovou nadílkou. Ikdyby jen maličkou, bylo by to krásné. Přidáš se? V hromadném PŘÁNÍ SI je obrovská síla. Přání se opravdu plní a když nás bude víc, o to větší šance je, že se nám všem přání splní :)

Přát si můžeš cokoliv. Může se to splnit jen tehdy, když tomu sama/sám uvěříš! 

Vždyť život je o tom se hlavně radovat. Radovat se z maličkostí. Někdy některé věci bereme jako samozřejmost. Ale uvědomme si, že pro někoho by bylo obrovské štěstí jen si vyjít na procházku po štědrovečerní večeři. Ale nemůže chodit.. Užívejme si i takové maličkosti jako to, že se můžeme svobodně rozhodnout.. Buďme vděčni, že si můžeme věci osahat, můžeme jít tam, kam nás nohy zanesou.. Tam, kam si přejeme jít, kde si přejeme být.

15400541_10207993679581556_4293184374371865615_n (raduji se z maličkostí, největší radost mám z mé letošní výzdoby nového bytu, kam jsem se teď v listopadu nastěhovala :))

Mám kamarádku, která si letos ublížila tak, že je odkázaná na lůžko. Nepřeje si nic víc než chodit, tančit, cestovat.. Ano, mnohdy spousty věcí bereme jako samozřejmost, než o to přijdeme.. Pojďte se ke mně přidat s přáním kamarádce Alence, aby byla brzy fit a já věřím, že bude, je to velká bojovnice a za to ji mám ráda. Obdivuju jí! 

Nadělíš si také dáreček? Napsal/a sis Ježíškovi?

Nebudu prozrazovat o co jsem si napsala Ježíškovi.. Možná tušíte, protože ti, kdo mě více znáte, víte, že jsem velkou milovnicí knih. Ano, jsem! Knihy tolik rozšiřují snění, dávají tolik možností jak člověk může žít. A když uvěří, že i pro něj je to možné, začnou se dít zázraky!

Člověk může žít všechno pro co se rozhodne.

TIP PRO TEBE, ŽENU, DÁMU, SLEČNU, MLADOU PANÍ:

Možná by sis taky rád/a nadělil/a letos nějakou knihu. Mám pro Tebe tip! V letošním roce mě hodně transformovala kniha Cyklická ženavíce o ní TADY. Zjistila jsem totiž díky ní, že mé zvláštní stavy v období před menstruací jsou naprosto v pohodě a že je jen třeba svému partnerovi říct, ať mé zlostné nálady nebere osobně a hned se žije lépe..

cyklicka-zena-kniha-obal-769x1024

V knize jsem se také dozvěděla, že žena prochází v měsíci čtyřmi cykly, které mají na její život určitý dopad. V ovulační fázi se ráda soustředí na vztahy (rodinu, přítele, manžela, děti) a že naopak v menstruační fázi, fázi „stařeny“ je ráda sama zavřená doma před světem a ráda odpočívá a že na tom není nic špatného. Spousty jsem se dozvěděla a můj život se začal proměňovat. Naučila jsem se tyhle fáze využívat ku prospěchu svého osobního, ale i pracovního života.

Takže Tobě, ženě, vřele doporučuji. Obdaruj se! :)

Mnohdy myslíme v první řadě na druhé a zapomínáme na sebe. Změňme to!

TIP PRO TEBE MUŽI, kterému záleží na své (budoucí) partnerce:

A pokud tento článek čte nějaký muž, kterých mám ve své komunitě také několik. I Ty se můžeš obdarovat. Protože pěstovat sebelásku mohou i muži – samozřejmě! Po takových mužích se díváme my ženy nejvíc. Po těch, kteří znají svou hodnotu a mají se rádi. A také je pro nás ženy hodně magnetizující, když ví kam směřují.

Tobě, muži, doporučuji knihu Jak na ženyvíce o knize ZDE. Protože my, ženy, nejsme zas tak komplikovaná stvoření jak se může zdát. Máme své cykly, to ano.. A právě v této knize se dozvíš jak se chovat ke své (budoucí) partnerce, aby Tě ještě víc milovala a Ty ses jí naučil více rozumět. V každé fázi totiž žena touží po trochu jiném zacházení :))

Jakmile to začneš studovat a praktikovat v praxi, tak ti garantuji, že budeš mít dost velký náskok před ostatními chlapy a třeba další inspiruješ svým příkladem a to je ušlechtilý čin :)

Ukázku z knihy si můžeš přečíst skrze toto tlačítko. :)

ebook-navod-na-zeny

To jsou tipy na knihy, které mě letos hodně obohatily, a tak jsem si to nechtěla nechat pro sebe. Věřím, že když se naučíme sami sebe víc poznávat, tak se v sobě lépe vyznáme a tím budeme čitelnější i pro naše (budoucí) polovičky. :) A to nás šlechtí!

Doufám, že jsem Tě tímto článkem inspirovala k tomu, aby sis letošní Vánoce příjemně užil/a a začal/a se dívat taky více na sebe a ne na to, co si přejí ostatní..

A ještě jeden příběh z mého života.. 

Vždycky jsem se podřizovala své rodině. Dělala jsem všem jak chtěli oni a zapomínala na sebe. Bylo to přeci zažité.. Jak to cítím já? Chci opravdu Štědrý večer strávit s nimi nebo se svým přítelem? Když jsem začala vnímat sebe, své vnitřní pocity a to, co mi říkají, jsem šťastnější ženou.. Samozřejmě, že rodina nejdřív prskala. Byly zajeté zvyky, které jsem najednou zbořila, ale udělala jsem to pro sebe. A když jsem loňské Vánoce, respektive Štědrý den strávila tak, že jsem s rodinou poobědvala, předali jsme si dárečky od Ježíška 😀 (ovšem), tak jsem pak jela domů.. Byť jsem tam byla sama se svým peskem. Cítila jsem to tak, tak jsem tak učinila. Přála jsem si trávit Štědrý večer se svou vlastní rodinou, byť to byla zatím jen Roxy (moje roztomilá fenečka), tak to byl začátek něčeho krásného, protože letošní Štědrý večer už budeme trávit dohromady tři. 

15253456_10207973648760798_2005327917938132845_n (foto z našeho předvánočního výletu do Karlových Varů.. cestu během Vánoc sem doporučuji, mají to tu parádně osvětlené, úžasná atmosféra.. kdyby byl snížek, tak je to město jak z pohádky, fakt :)

Došlo mi na základě této zkušenosti, že ikdyž ještě není ta úžasná situace, co si přeješ zažívat ve Tvém životě, tak si nejdřív začni hrát na to jako by byla a ona pak přijde. Prostě se Ti ve Tvé realitě zjeví. Bude to chtít možná určitou dávku Tvé trpělivosti, na to vem jed :) Ale stojí to za to! 

Z celého srdce Ti přeji, ať strávíš Vánoce, jak Ty si přeješ. Ne jak si to přeje Tvé okolí. Ať vstoupíš do nového roku tou pravou nohou. Tak, aby jsi se postupně stala strůjcem svého života a štěstí a uvědomil/a si, že všechno je ve Tvých rukou.

Pusu, Romi

PS: 22.12. odpoledne se plánujeme s dalšími lidičkami sejít v Praze, projít se na Staroměstské náměstí, nasát vánoční atmosféru, popít svařáček nebo vánoční punč, sednout si na večeři a pak se uvidí, kam nás vítr zanese.. Přidáš se? Pokud ano, budu ráda. Klikni zde do události, že se zúčastníš, budu posílat info, kde se všichni příští týden sejdeme.

O autorce: 

Romča je dvaaosmiletá slečna, která má ráda, když jsou lidé šťastní, a proto jim k nalezení cesty ke štěstí napomáhá. Je autorkou ebooku 10 tipů, jak najít vysněného partnera a letos založila Vysněnou seznamku, kde se můžeš seznámit se svou spřízněnou duší.

15356741_10207928201064634_8552554154335957459_n

 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště