4 důvody, proč se neplní Tvé sny?

Dnes jsme se byly s Roxy projít k zamrzlé řece Berounce, kterou jsem viděla snad prvně v životě v takové podobě. Celou zamrzlou, že se po ní dalo chodit i bruslit :) Byla to nádhera a skvělý zážitek pochodovat po řece, kde by to v létě bylo zcela nereálné :))

Zkoušeli jste to někdy? Napište mi do komentářů :)

Čerstvý vzduch mě dohnal k myšlence – proč se vlastně některým lidem sny neplní, byť moc chtějí.. A tak se o má uvědomění chci s Tebou podělit právě v tomto článku.

16266011_10208379286861497_3578908028289181168_n 16388440_10208379287261507_8474800275909360490_n

Fotky jsou pořízené ve vesničce Hýskov u Berouna..

PRVNÍ důvod, který uvedu je: NEDOSTATEK TRPĚLIVOSTI

Žijeme v dost instatní době, kdy si přejeme, aby jsme měli všechno nejlépe teď hned. Nejsme trpěliví. Když se něco neděje tak jak my chceme, začneme být nervozní, nevrlí.. Proč o tom píšu? Protože s tím sama občas bojuji a učím se být trpělivá, protože vím, že jen čas to všechno ukáže.. A vím, že když se naučíme trpělivosti, tak se o to víc můžeme radovat ze splnění našich snů, po kterých jsme tak moc toužili a ony se nakonec splnily! Chce to jen čas a trpělivosti.

Představte si, kdyby jsme všechno měli hned, na zlatém podnose. Vážili bychom si toho pak?

DRUHÝ důvod: NECHAT ŽIVOT PLYNOUT

Je rozdíl mezi tím „nedělat nic pro splnění našich snů“ a „nevědět, co si vlastně přeji – jak chci, aby můj život vypadal“.

Abych uvedla na pravou míru. Pokud chceme, aby se nám sny plnily, je třeba si je definovat. Vylepit na zeď, zapsat do notýsku – podrobnější návod jsem psala v minulém článku, můžete si přečíst tady. A pak netlačit na pilu! Nechat život plynout, čímž nechci říct, že nebudete dělat nic pro vaše sny, naopak! Aktivita je nutná, ale nevynucovat si výsledek. To pak můžeme být jen smutní a naštvaní.

Někdy si dáváme moc velké cíle a klademe si „obr sny“, a pak nám zbydou oči pro pláč.. Přitom stačí posunout datum splatnosti našeho většího snu, co jsme si dali. Nechci Tím říct nemít VELKÉ SNY, ba naopak. Ale na splnění těch velkých si prostě počkat :)

Co naopak být vděční za to, co už se nám povedlo? A na to velké si počkat, až k tomu dozrajeme?

TŘETÍ důvod: SPOLEČNOST LIDÍ, SE KTEROU SE VÍDÁME

Mnohdy jsou to právě lidi kolem nás, co v nás nevěří. Nevěří v naše sny. Odrazují nás, nepodporují. A to ovlivňuje naše podvědomí, zda se splní naše sny. Pokud se však pokusíme vyhledat jiné lidi, kteří nás podpoří, naopak ocení za to, co děláme pro sebe, pro společnost, pro své sny, tak to můžeme dotáhnout mnohem dál.

Neříkám úplně odříznout všechny lidi, se kterými jsme zvyklí se vídat. Ale zkusit jim nevěnovat třeba tolik času, ale naopak se více vídat s lidmi, kteří nás podporují a rozumí nám, cítíme se s nimi dobře, cítíme, že v jejich přítomnosti rosteme, stáváme se silnějšími.

ČTVRTÝ důvod: NEVĚŘÍME SI

Čtvrtým důvodem, velmi zásadním, vnímám, že je nedostatek důvěry v sebe. Sice máme velké sny, přejeme si například vycestovat do zahraničí, ale v hlavě nám šotek povídá, že jak můžeme chtít cestovat, když neumíme pořádně jazyk? V tuto chvíli radím „panu šotkovi“ vzkázat, že „ano, neumím jazyk“, ale jaké by to bylo, kdyby se mi to přecijen splnilo i bez umění skvělé angličtiny?

Pokud to totiž definitivně „zazdíte“ a ani si tento sen do svého notýsku přání nenapíšete, tak se nemůže naplnit. Pokud tomu nevěříte vy sami, tak není možné, aby se to splnilo. Hlavním motorem jste vy sami!

Když jsem prvně cestovala do ciziny také mi tento hlas mluvil do duše. Já jsem však vycestovala i přes tento STRACH s velkým S, a mohu vám říct, že se strach vůbec nenaplnil! Vždycky jsem se domluvila, ikdyž to bylo „rukama, nohama“, tak jsem nikdy nezůstala napospas. Ba naopak! Obrovsky mě to posilnilo. Dnes totiž vím, že se neztratím a vždycky se „nějak“ domluvím, ikdyž neumím brilantně anglicky :)

Věřím, že vám článek pomohl a inspiroval. Pokud byste se chtěli na něco zeptat, napište mi do komentáře nebo do emailu: kouzlomotivace@seznam.cz

S láskou, Romi

O autorce: 

Romča je dvacetiosmiletá slečna, která má ráda, když jsou lidé šťastní, a proto jim k nalezení cesty ke štěstí napomáhá. Je autorkou ebooku 10 tipů, jak najít vysněného partnera a letos založila Vysněnou seznamku, kde se můžeš seznámit se svou spřízněnou duší.

15697813_10208115571748784_4817824393761977795_n

V Praze pár dní před Štědrým dnem (rok 2016)

 

 

 

 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště