3 tipy na zajímavou četbu (nejen o Vánocích) – část první ..

apple-256261_1920

 Pokud nemáš čas na čtení, tak si přehraj audio k poslechu, KLIKEJ TADY. :)

Již před nějakou dobou mě několik z vás žádalo, abych sepsala takový seznam doporučené četby, která by vám pomohla na vaší cestě osobním rozvojem. A protože těch knih je opravdu hodně, co mě zásadním způsobem posunuly, tak jsem se rozhodla to vzít pěkně postupně :-)

Takže v tomto článku vám přináším první várků 3 tipů na knihy. Některé z nich lze koupit i v elektronické podobě, tak pokud byste si ještě dnes chtěli některou z nich nadělit pod stromeček, je to možné! Anebo udělat radost někomu z blízkých.. :-) Tak, jdeme na to! 

Knihy, co mě pozitivně ovlivnily v mém životě celkově se dají rozdělit do několika části:

a) knihy partnerské (ad bod č. 1)

b) knihy seberealizační (ad bod č. 2)

c) knihy inspirativní (ad bod č. 3)

1. Knihu, kterou bych ráda zmínila jako první je od spisovatele Graye (ne, není to ten samý Gray, co hrál v 50 odstínech šedí :D) Jeho knihy jsou velmi čtivé, hluboce s jeho slovy a pravdou v nich hluboce rezonuji. Ukazuje ostatním cestu, jak prožívat láskyplné partnerské vztahy. Má jich několik. Jeho knihy poznáte jednoduše – hlavní titulek na knize zní: Muži jsou z Marsu, Ženy z Venuše.

První knihu od Graye jsem si vypůjčila v knihovně někdy na začátku střední a musím říct, že už tenkrát mi všechno, co jsem od něj četla zapadalo do sebe. A pokud člověk nemá vzor páru, který se k sobě chová láskyplně, tak prostě jde studovat, protože on to prostě chce :-) A tak jsem začala studovat.. Někdy se mnou studuje i moje fenečka Roxy, ale většinou chce spíše házet míček 😀

12107867_891420477602910_7139414994307742841_n

Co jsem od Graye četla?

 • Co vám matka říci nemohla a otec nevěděl
 • Jak mít, co chceme a chtít to, co už máme
 • Mars a Venuše se mají rádi
 • Mars a Venuše v ložnici
 • Ohnivá Venuše, Studený Mars
 • Mars a Venuše ve stresu
 • Mars a Venuše začínají znovu – tuto publikaci jsem četla nedávno je zaměřena na životní situaci, kdy jste se ocitli ve stavu, kdy jste se rozešli s partnerem (nebo on s vámi) a jste sami nebo vám někdo zemřel, či odešel z vašeho života někdo jiný, kdo pro vás měl velkou hodnotu a vaše srdce pláče. Kniha vám pomůže se znovu vydat na cestu lásky bez jizev na srdci. Doporučuji, pokud se ve výše zmiňovaném stavu nacházíte.
 • Mars a Venuše si spolu začínají – také kniha, kterou mám ještě v živé paměti, pro mě aktuální. V knize se dozvíte, že poznávání se s partnerem by mělo projít určitými stádii (stádia uvádím skrze fotku výše), aby bylo pevné a jentak se nerozbilo. Kniha vám dá také návod na to, abyste zjistili, zda člověk, se kterým randíte (možná se znáte pár týdnů/měsíců) je partner pro vás tím vysněným, po kom jste toužili. Kniha vás navede ke zjištění, zda bude lepší tento vztah ukončit, protože stejně nikam nesměřuje nebo v něm naopak pokračovat.

2. Další kniha, která patří do seberealizační kategorie, a neměla by chybět i na vašem seznamu přečtených, je mini-publikace Jak si správně přát od P. Franckha.

jak-si-spravne-prat-duze

Všechny knihy od Pierra stojí za přečtení. Píše úžasnou formou, krásně se mi jeho knihy čtou, avšak tuto knížku bych „vypíchla“ jako první nejdůležitější pro vás. Je skvělá! Už jen tím, že je velmi útlá a přesto obsahuje tolik moudra. Pokud si pokládáš už delší čas otázky uvedené níže, tak Ti doporučuji, pořiď si ji! :)

1) Už nějaký čas si něco přeješ a ono ne a ne se to splnit?

2) Vždycky, když si něco přeješ, tak se to sice splní, ale není to tak, jak sis to představoval/a?

3) Nemáš praxi v tom, jak a co si vlastně přát?

3. Mezi mé oblíbené knihy patří hlavně ty inspirativní. To jsou příběhy lidí, kteří jsou někde, kde bych si přála být i já. Možná v nějaké životní fázi, která se mnou rezonuje. Nebo byli někde, kam bych si přála se také podívat. Tyto knihy bych nazvala také jako „silně nakopávací“. Inspirují mě, ale zároveň mě „nutí“ jít do akce! A měnit svůj život od základů. Začít dělat věci jinak. Protože vím, že pokud chci žít jinak, je potřeba také začít dělat něco JINAK!

A tak se nechávám inspirovat od těch, co mají to, po čem mé srdce touží. Velmi chci těmto lidem poděkovat. Mezi ty, kteří žijí životní styl, který mě pro mě jak jiným divem světa, patří Stáňa Mrázková, autorka ebooku Jak napsat ebook za 14 dní (můžete si ho pořídit elektronicky a obdržíte ho ještě dneska a můžete se z něj radovat pod stromečkem/nebo možná znáte někoho, komu by kniha pomohla v podnikání). Více info o ebooku ZDE.

Kniha, kterou Stáňa napsala také v tištěné podobě se jmenuje Podnikání z pláže (jako stejnojmenný kurz, který jsem absolvovala). Stáňa tam popisuje svůj životní příběh, jak se z běžného zaměstnance, kterým byla, stala vědomou podnikatelkou. Sepsala tam své pády a vzestupy, a to ještě se dvěmi dětmi. Co jí na cestě pomohlo. Jak se vlastně propracovala k tomu svému životu snů, po kterém ve své duši toužila. Tuto knihu doporučuji k přečtení, pokud:

 • podnikáš a stále se Ti nedaří tak, jak by sis to představoval/a
 • pokud toužíš podnikat, ale stále se obáváš a kladeš si otázky „a co kdyby“ …
 • přemýšlíš jak to udělat, abys mohl/a cestovat a zároveň podnikat (nerad/a jsi na jednom místě – spíš pořád v pohybu, třeba jako já :)

Podnikání-z-pláže

Ke knize jsem také osobně natočila malou recenzi, tak pokud si ji chceš poslechnout, tak KLIKNI PŘÍMO SEM :))

Tak to je pro začátek seznam knih, které bych vám doporučila v první části. Můžete se těšit na druhou část, kterou sepíši v průběhu ledna a tam budou zveřejněny další 3 tipy na zajímavou četbu, která vás posune dál v životě.

PS: Pokud chcete článek dostat do mailu, stačí mi napsat na kouzlomotivace@seznam.cz a já vám tam článek zdarma pošlu – dostanete se tak do VIP klubu a už vám nic důležitého neunikne. :-)

RADOSTNÉ VÁNOCE A JEŠTĚ RADOSTNĚJŠÍ VSTUP DO NOVÉHO ROKU. Ať máte ve svém životě pevné zdraví, štěstí a provází vás láska. Přeji, aby se vám splnily ty nejtajnější sny. Nebojte se snít! To právě snílci mění realitu a svět.

Mám vás ráda! Romi :-*

12347661_10205457483658243_9138551236390069703_n

O autorce: 

Jmenuji se Romča Sedláčková a pomáhám lidem měnit jejich myšlení, díky čemuž pak přesednout ze svého Favorita do Ferrari. :)

Pod pojmem „Ferrari“ si můžete představit cokoliv. Šťastné partnerství, mít více peněz, spokojenou rodinu, být oblíbený mezi ostatními..

Díky tomu, že jsem dřív žila vystresovaný a nenaplněný život, dnes vím, co jsem musela změnit a nyní si mohu užívat každého dne naplno a radovat se z lásky, která je kolem nás. Mým poselstvím je předat toto uvědomění dál do světa lidem, kteří si přejí šťastné partnerství, skvělou práci a hojnost financí! Zkrátka cokoliv si doplníš sem ………………… To, proč to teď nemáš je jen ve Tvé mysli!

Letos v dubnu jsem napsala 1. e-book „10 tipů, jak si najít vysněného partnera“

10 tipů, jak najít vysněného partenra

 

 

 


Leave a Reply

Přejít k navigační liště